Kobylkáři (1937)

Nečekal jsem, že se budu u 70 let starého filmu tak dobře bavit (až na ty zpívané muzikálové části). "Ještě že mám po ruce nohy!"

Telefonní budka (2002)

Tak tohle je thriller mých snů. Je až neuvěřitelné, jak může stejný režisér točit střídavě takovéhle vynikající filmy (kromě Budky třeba i Volný pád nebo Hráči se smrtí) a příšernosti typu Batman a Robin. Pár poznámek k hercům: Colin Farrell nebyl zas tak geniální, jak se teď s oblibou říká, byl prostě jen velice dobrý. Souhlasím s tím, že hlavní hvězdou večera byl Kiefer Sutherland a neměl by se opomínat i spolehlivý Forest Whitaker.

Kurýr (2002)

Dementní scénář na úrovni filmu Van Damma, strašlivá Qi Shu, zapomenutelní zloduši a místo Stathama by se taky dal najít někdo lepší. Jediné, co stojí za pozornost, jsou akční scény (hlavně bitka v oleji a souboj se sekerou), ovšem k zapuzení nudy mi to v případě tohoto filmu nestačilo.

Merlin (1998) (TV film)

K ostatním komentářům bych jen doplnil upozornění na výborného Martina Shorta.

Maniak (1996)

Nejlepší role Reese Witherspoon, která tu kleje jak dlaždič a spolu se spolehlivým Kieferem Sutherlandem předvádějí úžasný výkon. Film má téměř nepředvídatelný scénář a spoustu výborných hlášek. Pokud ale nemáte smysl pro černý a brutální humor, budete znechuceni.

Carrie 2: Zuřivost (1999)

Ucházející volné pokračování, jehož největší slabinou je mizerný scénář a nanicovaté charaktery. Za pozornost ale stojí povedené vizuální zpracování, výrazně lepší oproti prvnímu dílu (což je pochopitelné vzhledem k jeho stáří). Herci se snaží, škoda jen, že často nemají co hrát... Carrie 2 rozhodně není žádný zázrak, ale při sledování jsem se nenudil a dokonce jsem se i docela bavil.

Čtyři pokoje (1995)

Velke vykyvy v kvalite jednotlivych povidek. Rodriguez *****, Tarantino ****, ostatni **.

Final Fantasy: Esence života (2001)

Být to hraný film, dal bych tři body. Ale technické zpracování Final Fantasy je vážne dechberoucí.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Nechutně přehnaně slzavý konec, ale jinak jsem se docela bavil. Stojí za shlédnutí už kvůli scéně "Pitt přechází silnici".

Čas probuzení (1990)

Smutně dojemný film, ve kterém to opravdu funguje! Drama o znovuzrození, inspirované skutečnými událostmi. Výborně napsaný scénář, výborná hudba, výborná režie. Ale především geniální De Niro a Williams v hlavních rolích.