Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Nulový děj, výborné hlášky, slušná akce, úžasný Christopher Lambert, nádherné interiéry a exteriéry. Triky jsou na dost pochybné úrovni, ovšem pokud přijmete béčkové vyznění filmu, nemělo by vám to vadit. O realističnost se Anderson nepokouší ani v nejmenším. Film dostane zcela nový rozměr, pokud dobře znáte počítačové hry Mortal Kombat 1 a 2. Pak totiž objevíte velké množství narážek, výroků a odkazů na zmíněné hry, které o dost zlepší výsledný dojem.

Na život a na smrt (1998) (seriál)

Seriál typu Xena, ovšem v originální prostředí s originálními postavami. Poslední díl mi vyrazil dech, protože takovéhle ukončení akčního seriálu jen tak neuvidíte (nemůžu prozradit víc, ale stojí to za to)!

Pán ringu (1998)

Hloupý film o hloupých lidech. Všechny postavy se chovají jako nesnesitelní idioti (přesně jako v Show Jerryho Springera). Jeden bod za Michaela Dudikoffa, který výjimečně nedává nikomu do nosu.

Pancéřová holka (1995)

"Dobře mě poslouchejte, nebudu se opakovat, nejsem večerníček." -- Celkem povedená (a silně ujetá) komiksová adaptace, které by slušel o něco lepší scénář a větší rozpočet.

Obchodní dům (1941)

V porovnání s jejich předchozími kousky je tohle slabota. Slovní humor byl výrazně zredukován, hudební čísla jsou moc dlouhá. Hodnocení přesněji 2.5*

Highlander 2 - Síla kouzla (1991) odpad!

Odpornost, jakou jsem už dlouho neviděl. Umírněné historické fantasy bylo nahrazeno strašlivou sci-fi slátaninou, která postavila na hlavu celý děj prvního dílu. Tajemný příběh o několika vyvolených, kteří spolu bojují v průběhu staletí, tvůrcům očividně nebyl dost dobrý, takže ho "vylepšili" nápadem, že nesmrtelní přiletěli z jiné galaxie z planety, odkud je vyhostil zlý diktátor (nápad jak vystřižený z toho nejstupidnějšího béčka). Aby toho ještě nebylo málo, zbytek děje je přesunut do rádoby temné budoucnosti, ve kterém svět ovládá nadnárodní korporace, vlastnící umělou ozónovou vrstvu (!!). Toto všechno je rozemleto v tunách dalších klišé, nesmyslů, nudných postav a stupidních soubojů (surfující highlander vs. letadýlko). Bod bych mohl dát jedině za vtipkující postavu Ramireze, ovšem ihned ho musím Connerymu zase odečíst za to, že svou přítomností vůbec podpořil vznik takového hrůzného zprznění prvního Highlandera. Fuj!

Pošli to dál (2000)

Zajímavý film s naprosto příšerným koncem. Nebýt posledních pěti minut, dal bych ****.

Kameňák (2003)

Scénáristická a režisérská křeč, na které se pozitiva hledají velmi nesnadno. Vetšina použitých vtipů je zcela trapná, několika dalším bych se v ústním podání snad i zasmál, ale v hrané podobě jsou krajně znevtipněné. Herci jsou místy neuvěřitelně ubozí; u představitele Pepíčka by se to ještě dalo omluvit jeho mládím, u Lubomíra Lipského nikoliv. Pochvalu zaslouží Václav Vydra, který některé scény doslova vytahuje z filmového bahna... Zasmál jsem se jednou, u povedené miniroličky Roberta Rosenberga.

Milénium (1996) (seriál)

Uchvátil mě jeden netradiční komediální díl, ve kterém si tři démoni vyprávějí, jak ovlivňují lidem životy.