Noc v Roxbury (1998)

Úmyslně imbecilní. A právě proto celkem zábavné. Občas překvapí nečekaně kvalitní vtipky (deník).

Ronin (1998)

Nuda k uzoufání, včetně té "slavné" automobilové honičky.

Scary Movie 3 (2003)

Velmi proměnlivá kvalita. Parodie na 8 Mile je skutečně zoufalá, stejně tak scéna z pohřbu. Množství jiných scén je ale opravdu povedených, závěr filmu je úžasný a tím skutečně navazuje na tradici parodíí z let osmdesátých...

Zkažená mládež (2000)

Susan Ward opravdu za shlédnutí stála. Asi jako jediná.

Muž na Měsíci (1999)

Opomenutí Jima Carreyho při udílení Oskarů je v tomto případě ještě trestuhodnější než u Truman Show. Muž na Měsíci je film veselý, smutný i divný zároveň, opakovaně mě dokáže naprosto pohltit. Úchvatné.

Bezvýznamnost (1985)

Nejlepší byli Michael Emil jako Albert Einstein a Theresa Russel jako Marilyn Monroe, jejich scény fungovaly bezvadně. Ostatní už tak slavní nebyli, převážně zásluhou dost prázdného scénáře.

Milujte svého zabijáka (2002)

Kaufman opět drží laťku zatraceně vysoko, Clooney se překonal a Sam Rockwell svým bezchybným výkonem znovu ukázal, jak neprávem opomíjeným hercem je. Hodnocení spíš ****1/2, do pěti bodů mi přece je kousek chybí.

Před svatbou ne! (2001)

Plánoval jsem čtyři body, ale nakonec dám pět, na truc všem rýpalům, kteří nedokáží ocenit tenhle návrat k situační komedii osmdesátých let.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Špička letošní hororové produkce. Dokonalá kamera plus až překvapivě kvalitní výkony neznámých herců tvoří dohromady atmosféru, která by se dala krájet. Film působí velmi realisticky, s hlavními představiteli se dokážete jednoduše sblížit (což se v hororech stává málokdy) a jejich postupná likvidace opravdu bolí. Uznávám, tenhle film jsem autorům zbaštil i s navijákem... Poznámka k (dost mizerné) kritice pana Horkého na Tiscali: Rozhodně nesouhlasím, že by se postavy chovaly nesmyslně a slaboduše. Ve většině případů by se každý člověk zachoval stejně. Je třeba si měli uvědomit, že postavy nevědí to, co ví divák, tzn. že jsou v hororu a že po nich někdo jde... Občas také neuškodí zjistit si nějaká fakta. Žádný takový příběh se nestal ani v roce 1973 ani jindy, žádný vrah Thomas Hewitt nikdy neexistoval. Ta údajná inspirace skutečností je jen velice volná a opírá se o úplně jiný příběh.

Srdcová sedma (1998)

Gwyneth sice dokáže být o dost lepší, ale přesto jsem se docela bavil. Škoda jen, že to bylo tak předvídatelné... A ostatní mají pravdu, John Hannah byl fakt super.