Svatá čtveřice (2012)

Výměna manželek alá Michal Viewegh / Jan Hřebejk. Kdo by si nepřál takhle si užívat. Mě se tento oddychový film líbil. Hřebejkovy filmy mám moc rád a vždy si je užívám. Michal Viewegh píše moc hezké příběhy. Hláška filmu - vždy jsem sáňkování (pozn. souložení) zakázal.

Symptom Pandorum (2009)

Tohle jsem už určitě někde vyděl. Klasický Sci-Fi / Horor. Pro mě docela zklamání. Nebál jsem se vůbec, příšerky chabý, konec velmi předvídatelný.. A to jsem s tím čekal na deštivou, osamělou a hodně tmavou noc. I když jedna scénka mě velice zaujala, jak příšerky předčasně otvírali krio-schránky a vyděšené probuzené cestovatele sežrali. No, ale já mám tyto filmy velmi rád, takže jsem byl docela spokojen.

Super 8 (2011)

Zajímavé dětské dobrodružství alá Spielberg. Rodinné drama na pozadí sci-fi, propracované dětské charaktery a strhující emoce. Na jedno podívání a pro oddych u televize je tento snímek ideální. Nic víc. I tak se na to hezky dívá.

Spiknutí střelného prachu (2004) (TV film)

Moc hezký kvalitní historický film, co nejen doplní znalosti historie, ale dokáže solidně diváka uchopit a podržet. Během 200 minut jsem se rozhodně nenudil. Komu se třeba líbí seriál Tudorovci, bude Spiknutí střelného prachu a Karel 2: Moc a vášeň, či Zabijte krále bude velmi spokojen.

Harlanská válka (2000) (TV film)

Kdo je členem odborové organizace, tak bude s tohoto filmu nadšen. Odborářské drama z hornické kolonie, je velmi hezky natočeno. Drama ve stylu oko za oko, kdy je stávka krutě potlačena, stojí určitě za shlédnutí.

Sluha Jeho Veličenstva (2007)

Velmi zajímavý historický film. Rané 18. století nám tady v tomhle vydařeném ruském snímku ožívá v celé své kráse. Setkáme se tu se třemi velkými panovníky té doby - Ludvíkem XIV., Karlem XII. a Petrem I.. Shlédneme bitvu u Poltavy a ze všech stran na nás budou cákat gejzíry krve z hrudníků, hlav a krků střelených nebo probodnutých vojáků, šlechticů, šlechtičen i prostých vesničanek bránících se nepřátelské armádě s vidlemi v ruce. Prostě luxusní historická kostýmová podívaná.

Souboj vojevůdců (2002) (seriál)

Velice dobře udělaný dokument, který vás vtáhne do jiné doby, ano který se snaží zachytit všechny zúčastněné strany, zhodnotit jejich chyby i dobré strategie, která změnila celý průběh války. Vše je doloženo spousty reálných záběrů, které vám berou dech.

Válečníci - Spartakus (2008) (epizoda)

Mám velmi rád hrané dokumenty, škoda že se jich netočí víc. Velmi slušné výprava, realistické boje a dobová atmosféra, zřejmě velmi dobře odrážejí dobové události. Výborné.

Válečníci - Šogun (2008) (epizoda)

Každý díl této série mám velmi rád. Miluji hrané dokumenty, škoda že se jich netočí víc. Zatím nejpovedenější díl z této série. Velmi slušné výprava, realistické boje a dobová atmosféra, zřejmě velmi dobře odrážejí dobové události. Vynikající.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Zajímavá pohádka na motivy Starého zákona za poslední dobu už druhá a znovu je výsledek rozpačitý. Oproti filmu Noe (který se mi nelíbil) se sice Exodus odehrává v realističtějších kulisách. Příběh muže jménem Mojžíš, který se kvůli svému lidu rozejde s faraonem, který pro něj býval jako bratr. Exodus je příběh muže, který má za úkol vyvést svůj lid z otroctví. Trochu se mi zajídají boží tresty nebo že bych měl jenom vidiny? Po slibném úvodu, který slibuje kostýmní drama s charismatickým Balem, následuje očividně sestřihané převyprávění příběhu, který znáte. Ridley Scott odvedl dobrou práci, výborné efekty, skvělé kulisy, kostýmy a výprava.