Tmavomodrý svět (2001)

Nejlepší český válečný film. Mám z filmu jen ty nejlepší pocity, chybičku bych nenašel. Ambiciózní film otce a syna Svěrákových, který měl zaujmout i v zahraničí a já se domnívám, že jim může směle konkurovat. Film letce oprávněně ukazuje jako statečné lidi, kteří nasazovali život za svou vlast. Nechávali přitom doma své lásky a rodiny. Hodně obětovali a Komunistický zrůdný režim se jim potom kurevsky odměnil! Zdeněk Svěrák na scénáři pracoval se svým přítelem a legionářem Františkem Fajtlem. Výborný herecký výkon podal Ondřej Vetchý i mladý Kryštof Hádek. Film nemá chybu.

Touha, opatrnost (2007)

Výborný historický film s prostředí východní Asie. Není lásky bez nenávisti a koho nenávidíme, pro toho máme místo v srdci i pro lásku. Chladně vyprávěný příběh o této dvojakosti, aniž si přitom vypravěči zadají tím, že by dali najevo své vlastní sympatie, názor, odsudek. Impozantní výprava, skvělí herci a při vší smělosti vkus i v erotických scénách. Prostě jedna radost se na to dívat. Hezká podívaná.

Tři dny ke svobodě (2010)

Vynikající film s Russellem Crowem. Zoufalé situace si vyžadují zoufalá řešení! Tady nejde o pohádkový příběh, i když pravda, dopadne to vše tak jak všichni přáli. Takže, Russell Crowe není žádný superman a než podnikne důležité kroky k záchraně své "nevinné" manželky, ochutná, jak chutnají sračky. A pak Russell Crowe musí jít na věc a já se nestačil divit, co všechno měl tenhle univerzitní učitel za lubem. Vynikající příběh. Bravo.

Trafalgar (2006) (TV film)

Zajímavý dokument, obsahově hodnotný pohlížející na bitvu u Trafalgaru z Francouzské strany. Jednostranný a přitom objektivní - velmi poučný.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Korunovaná královna mezi českými pohádkami, jejíž krása je umocněna tím, že se odehrává v zimě. Fascinující výprava, dokonalá režie Václava Vorlíčka. Nepřekonatelné. Tato pohádka je pravé vánoční lásky plné pohlazení. Libuška je zde ztělesněním přirozené krásy, výborní jsou ale i ostatní herci. Vše umocňuje geniální hudba Karla Svobody. Nikdy nezapomenu nádhernou melodii která dominuje příjezdu krále. Bez této pohádky si nedokážu Vánoce představit. Dokonalé - geniální.

Tudorovci (2007) (seriál)

Nemám seriály příliš rád, ale tohle absolutní vy-jímka. Po výborné sérii Řím je tu další lahůdka z historie a to Tudorovci. Tento seriál je to hlavně drama, kde chybí prakticky jakákoliv akce, ale herecké výkony ,výprava , hudba, režie, scénář a kamera jsou prostě výborné. Seriál Tudorovci (všechny série) je absolutní špička, dokonale vykresluje jak to na dvoře krále Jindřicha VIII vypadalo. Nádherná a poučná podívaná.

Tristan a Isolda (2006)

Nádherný film. Láska a zas Láska ta dokáže vše změnit. Nejkrásnější na tomto filmu je ten starý příběh o nesmrtelné lásce a tohoto novodobého zpracování si cením. James Franco a Sophia Myles hrají tento zamilovaný pár Tristana a Isoldy výborně. O krásnou atmosféru se postarala i hudba s krásnou krajinou, a i když to není žádný velkolepý film je nadmíru příjemný a zajímavý.

Tankový prapor (1991)

Jeden z nejlepší českých filmů. Nejlepší film Víta Olmera. Nezapomenutelné hlášky. Vynikající atmosféra. Výborně ladící hudba. Skvělá a dokonalá kamera. Perfektní herecké výkony - především Romana Skamene, Vítězslava Jandáka a Miroslava Donutila. Humorný, přesto občas mrazivý film. Nejlepší film o vojenské pakárně v 50. létech minulého století. Jeden z nejlepších porevolučních snímků. Prostě skvělé, skvělé, skvělé.

Troja (2004)

Úchvatný historický velkofilm od začátku do konce, nemá jednou chybu. Ze začátku jsem se divil, že roli bájného Achilla dostal Brad Pitt, ale mile mě překvapil a své role se zhostil výborně. Nejkrásnější na celém filmu je souboj Achilla a Hectora a elitní vylodění Achilla v den "D". Rozhodně doporučuji shlédnout v originálním znění, jedině tak nepřijdete o skvělý zvuk, který vás vtáhne přímo do děje. Příběh - ten je starý jak lidstvo samo - za vším hledej krásnou ženu (nebo čerta?). A Trojský kůň - Legenda legend. Vynikající film.

Total Recall (1990)

Naprosto skvělý Sci-Fi film. Svět, kde se dají myšlenky vymazat i uložit. Na místě, kde se neprodává voda, ale vzduch (kyslík). Zde Douglas Quaid přemítá o svém skutečném já a vzpomínkách, které patří tajnému agentovi nebo jsou jen pozůstatkem návštěvy ve společnosti Recall. Výborný Arnold a především Verhoeven, který se nebojí propustit uzdu fantazii a vytvořit bizarně zvrácenou podobu Marsu, jako místa plného odpadků, mutantů a tajných agentů.