Ve stínu Beethovena (2006)

Geniální hudba Ludwig van Beethovena, tento film zachránil. Dějově mě film jaksi minul, i když příběh filmu není zas tak špatný, ale jak zazněla božská Beethovenova díla, tak mě naplnila boží fascinace, to nepopírám. Dost pochybuji, že Ludwig van Beethoven, skladatelský zjev, se takhle nějak opravdu ve skutečnosti nerudně projevoval. I když si samozřejmě nemůžu být jistý. Někdy to tak bývá že géniové mají někde ubráno. Nicméně nebýt té hudby tak nadšení z filmu zcela vyprchalo.

Věc (1982)

Vynikající film Sci-Fi / Horor - maximální klasika. Jeden z mých nejoblíbenějších Sci-Fi / Hororů. Nezapomenutelná role Kurta Russella, skvěle vybrané prostředí (odlehlá polární stanice), legendární Morriconeho minimalistická hudba a především Carpenterova režie. I když má málo peněz, natáčí skvělé filmy. Triky jsou na svou dobu geniální - neuvěřitelné. Vynikající Sci-Fi / Horor.

Věc: Počátek (2011)

Vynikající film. Jsem velký příznivec filmu Věc 1982. Docela dobrý pokus o vysvětlení navázání na příběh z filmu Věc 1982.. I přes nepříliš skvělé hodnocení na ČSFD se mi film Věc: Počátek velmi líbil. Byl vynikající po stránce vizuální a zvukové. Dokonale navázal na příběh prvního dílu filmu Věc 1982. Krásná podívaná - vynikající Horor / Sci-Fi.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Docela masakr, asi nemělo pokračovat. Jednička byla výborná, tohle je pro ti ní exkrement. Podle mého je to klasické důstojné béčko, které dostojí všemu co slibuje titul. Krátká stopáž je akorát. I přes všechny vady jsem se prostě nenudil. Nejlepší je opět americká armáda a jejich klasické "Pomáhej nám bůh" načež hoděj na město atomovku. Možná si to tento film zasloužil.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Výborný film, kdybych neznal filmy Vetřelec nebo Predátor tak bych tento film považoval za vynikající. Jedna věc mi nejde na rozum, to debilní spojení Vetřelce a Predátora. Vyprodukováno bylo už bylo mnoho comicsových příběhů ze světa Vetřelců a Predátorů, z nichž si mnohé o natočení doslova říkají.! Andersonův film připomíná ze všeho nejvíce počítačovou hru, a ty, jak známo, doslovně převedené na filmový pás nefungují. Přesto se mi honičky v pyramidě nakonec zalíbily a některé scény připomněly staré dobré časy z Vetřelce nebo Predátora.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Vetřelec 4 je výborný film. Já si naopak na rozdíl od ostatních myslím, že poslední Vetřelec 4 je lepší než ten Vetřelec 3. Vetřelec 4 má větší spád a je zajímavěji natočený. Jean Jeunet je zkušený režisér a to, co dokázal - vymáčknout ze Sigourney Weaver je obdivuhodné. To charisma, ta dvojakost, napůl člověk, napůl Alien. Skvělé. Je to možná vaření z vody, ale pokud se takhle dá z vody vařit, nebál bych se ani dalšího dílu.

Vetřelec ³ (1992)

Vetřelec 3 je trochu slabší než ultra-výborné první dva díly, ale i tak je film Vetřelec 3 pořád silný a plynule navazující. Líbí se mi, jak celá série na sebe plynule navazuje a kdyby se to všechno spojilo, mohl by to být jeden bombastický šestihodinový film. Jasně, v kontextu očekávání se David Fincher ukázal ve víc jak dobrém světle - solidní režie. Ale přece-jenom jsem víc věřil v to, že přitlačí víc na pilu, v tom co umí, tedy v ultra depresivní atmosféře. Vetřelec 3 měl ve své době bombastickou reklamu i depresivní atmosféru. Ale především velké očekávání, které se nenaplnilo. Možná to ani nešlo, pokud do toho nešli Ridley Scott nebo James Cameron. Překonat oba ultra-výborné první dva díly bylo asi zcela nemožné.

Vetřelci (1986)

Nejlepší pokračování všech dob. Dokonalí film který nemá jedinou chybu. Kdo nevyděl jako by nebyl. Svět bez filmu Vetřelci - to je svět bez Sci-Fi !!! Tenhle film je dílo jenž změnilo vše a dokázalo nemožné, stejně jako Vetřelec Ridleyho Scotta. Tohle stejné dokonalé, je to totální bomba. Dokonalé pokračování Vetřelce Ridleyho Scotta, které James Cameron natočil svým jedinečným perfekcionalistickým přístupem. Mistrovské dílo, perfektní příběh, lépe to nešlo vymyslet, do dnes mě film Vetřelci fascinuje.. Nemá cenu o filmu Vetřelci mluvit, to se prostě musí vidět, vše je dokonalé - nejlepší film - nejlepší pokračování všech dob.

Vetřelec (1979)

Nejlepší film všech dob. Tento film mi změnil život. Nikdy nezapomenu jak v osmdesátých letech ochromil komunistickou kinematografii - dokázal bez nadějně vyprodávat kina. Dokonalí film který nemá jedinou chybu. Kdo nevyděl jako by nebyl. Svět bez Vetřelce - to je svět bez Sci-Fi !!! Tenhle film je dílo jenž změnilo vše a dokázalo nemožné. Tohle je totální bomba. Vetřelec Ridleyho Scotta je důkazem, že i bez přímé viditelnosti "zla", lze navodit a vygradovat tu nejpůsobivější atmosféru strachu, kterou by nevyvolaly ani zástupy digitálních příšer. Mistrovské dílo, už začátek ten zvuk (tón) který se nese vesmírem, mě do dnes děsí a fascinuje. O ostatním nemá cenu mluvit, vše je dokonalé - nejlepší film všech dob.

Vdaná snoubenka (2008)

Roztomilá romantická komedie, která nepřináší vůbec nic nového, je předvídatelná....k tomu nasazuje klasický sladkobolný závěr.. nejvíce tomu asi ubližuje pocit, že víte co se zrovna stane, jak to dopadne, takže to ve vás nic nenechá a můžete si pouze odškrtnout, že jste tuhle roztomilou sračku viděli. No prostě roztomilá romantická komedie.