Gieokeui bam (2017)

Po dlhej dobe konecne film, kde clovek neprekukne zapletku po 10 minutach. Vsetci, co si chcete film pozriet , nic si o nom necitajte, nepozerajte trailer a jednoducho si film pustite a uzivajte tento nevsedny thriler. Netflix palec hore!

The Cloverfield Paradox (2018)

Zaciatok celkom fajn, ale potom je to tak hlupucke, az mi bolo vsetkych zucastnench luto. Neuveritelne citatelne postavy, WTF momenty z ktorych Vam bude do smiechu, klise srsi z kazdeho druheho zaberu. Pramount predanim vysielacich prav netflixu spravil obchod roka.

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Limanov skvely retro vizual a Curisova "one man show", ktora keby pritlacila vo vaznejsich momentoch viac na pilu, bol by z toho kandidat na film roka. Takto to ostalo niekde na polceste. V kazdom pripade kto hlada fajn oddychovku, smelo do toho.

Mugen no džúnin (2017)

Filmy podla anime/mangy su zlo a tento neni vynimkou. Postavy ploche, nezaujimave a pribeh o pomste bez akejkolvek dramatizacie. Jedine, co stoji za zmienku je uvodny a zaverecny fight a vsadepritomna brutalita.

Zhan lang 2 (2017)

Pozitivom filmu je akcia, ktora je zatial to najlepsie, co sme tento rok mohli vidiet. Choreografie su napadite, prehladne, dobre nasnimane a miestami celkom brutalne. Horsie je to uz s pribehom, ktory je plny nelogickosti, patosu s vedlajsimi postavami, ktoré su viac na skodu ako na uzitok a s propagaciou cinskej armady v kazdom 3 zabere. Kvalita CGI v cinskych filmoch je uz kapitola sama o sebe, ale dufam, ze pri tych trzbach pride v 3 casti na zlepsenie aj v tomto smere.

Blok 99 (2017)

Zacalo to velmi nadejne a do momentu prveho skratu (postrielanie mexicanov) hlavnej postavy to malo celkom grady a spravnu atmosferu, ale potom nastava jeden WTF moment za druhym. Ako nehnavajte sa namna, ale ak niekomu staci ku stastiu nerealne bitky a nasilie ala filmove braky 80 rokov (Vaugh ma asi namiesto ruk kladiva, bo ruky lame lahsie jak sparatka) tak dakujem pekne. Za pozornost stoji akurat tak prva tretina filmu a skvele hrajuci Vaughn a Johnson, inak skoda casu.

To (2017)

Chybou je, že som len nedávno dočítal knižku, čiže u mám stále v živej pamäti. To čo mi vo filme chýba najviac je vykreslenie charakterov jednotlivých postáv (matom stála celá knižka a Pennywise bol skôr vedľajšia postava), napr. konanie takého Henryho moc vo filme zmysel nedávalo a kto nečítal knižku asi trošku tápal. Chýbalo aj trochu lepšie vykreslenie samotného mesta Derry. Uvidíme, čo prinesie druhá časť a čí sa jej podarí ísť trošku do hĺbky a vykreslí hlbšie charaktery postav a Pennywisa dá trošku do úzadia. V každom prípade zatiaľ silné 3 hviezdičky hlavne za skvelý casting, hudbu a obstojnú kameru.

Red Force (1986)

Kazdy mame svoje srdcovky a toto je ta moja. Yeaoh a Sanada v najelpsej forme a k tomu choreografie a strih ako sa na spravny HK narez patri (sceny v lietadle a bare su proste genialne). Ako spomenul uz kolega Ronyk7, niektore dnesne filmy sa maju, co ucit aby dosiahli aspon takyto level. Premna spolu s Yes madam (aka red force 2) povinnost aspon 1x do roka.

Logan: Wolverine (2017)

Skoda slabsieho zaporaka a par "nelogickych chyb" v pribehu (uvidime, co povie director's cut), inak by to bolo dokonale. V kazdom pripade ako rozlucka Jackmana s Wolverinom to funguje genialne a je len skoda, ze s R-kom prisiel az posledny diel... Treba dufat, ze do buducna sa dockame viac podobnych komixovych filmov.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Film o emociach bez emocii a twistom, kt. vnimavejsi divak prekukne po 15 min filmu. Od TV produkcie ala Hallmark to deli fajn casting a najma skvela Kate Winslet.