Within Temptation: Mother Earth (2003) (hudební videoklip)

Úžasná písnička a krásný klip o přírodě. Miluju hlas Sharon den Adel. Tuhle skladbu už jsem viděl ve spoustě verzí i živě na koncertě a pokaždé to nemělo chybu. 100%

Katy Perry - Unconditionally (2013) (hudební videoklip)

Pěkný melodický song s velmi jednoduchým textem. Ale tohle se prostě povedlo. Klip spíše průměrný, ale je na něm vidět, že to není odfláknutý. No a samotná Katy pořád hezká, takže není moc co řešit. :) 75%

Katy Perry feat. Juicy J - Dark Horse (2014) (hudební videoklip)

Jak se poslední dobou Katy Perry dařilo, tak tohle se jí ani trošku nepovedlo. Písnička se mi moc nelíbí a klip je ještě větší průser. Nevadí, ono nejde být pořád na vrcholu, ale ono to zase přijde a jistě se dočkáme mnohem lepšího klipu i songu. Tohle beru spíš jako úlet. 20%

Moje sestra vlkodlak 3 (2004)

Třetí díl už není přímo navazujícím pokračováním. Přesuneme se v čase 200 let nazpátek a někdy kolem roku 1815 v malé osadě uprostřed lesa se odehrává náš příběh. Skoro celou hodinu jsem si říkal, že to už nemá cenu a že to vzdám, jelikož se jen řešily problémy uvnitř osady a nic poutavého se nedělo (pokud tedy nepočítám nahánění malého znetvořeného chlapce, nebo pomalou přeměnu Ginger). Ale jakmile sestry utečou z osady, tak teprve nastane ta pravá sranda a já jsem byl v tu chvíli rád, že jsem to nevzdal. Pak konečně přijdou na řadu vlkodlaci a uvidíme menší bitvu. Škoda jen, že je nutno si na ni počkat skoro celý film. Závěr mě možná trochu překvapil, ale už to nemělo příliš velký význam. Kdo viděl předchozí díly a líbily se mu, tak se mu bude líbit i tento. Co do kvality bych ho zařadil někam mezi první a druhý díl, ikdyž je nelze přímo srovnávat. Takže 60-65%.

Poslední Azték (2006) (TV film)

Velmi poutavý dvoudílný dokument. O Aztécích si vždy rád něco přečtu nebo zkouknu něco nového. 75%

Trabantem napříč Afrikou (2011)

No páááni! Tak tohle je extra třída v dokumentech. Alespoň v našich luzích a hájích je to něco nevídaného. Neskutečné, co tihle chlapáci a jedna slečna dokázali s trabantama. Fakt jsem čuměl, jak se dnes a denně potýkali s rozmary přírody, ale hlavně s technikou (jednou výfuk, potom zase brzdy, pak kolo, tam svařit tohle, tam zase tamto...). Opravy prováděné někde v pr.elích světa, často v úmorných vedrech (což z dokumentu není až tak znát, ale skutečně tam mohlo někde být i +50°C) a na koleně. Místo heveru kus klády. No prostě dokázali něco, do čeho by se nikdo jen tak nepustil a v trabantech najeli téměř 20.000km napříč Afrikou. Často v místech, kde nikdy nebyla cesta, v poušti, v bahně, v šutrech... Pro mě tedy v dnešním dni větší zážitek a dobrodružství než s Rivaly v F1. Potěšilo mě, že dokument byl pojatý velmi humorně a celá posádka hýřila vtipem a chrlila každou chvíli neskutečné hlášky. "Trabant... technicky je jednodušší snad už jen kolo." :D Nejvíc jsem si užíval Súdán a samozřejmě závěr naprosto parádní. Opravdu smekám, strašně mě to dojalo. 100%

Rivalové (2013)

Příliš nadhodnocený film určený především pro fanoušky F1. Příběh Nikiho Laudy znám, ikdyž jsem v té době ještě nežil, ale F1 nijak extra nefandím, tak hlavně proto mě film naprosto minul. Tři hvězdy dávám hlavně za Daniela Brühla, který mě svým hereckým projevem zaujal už ve Velkém snu. Jako film sám o sobě je pecka, natočen je parádně a scény z okruhů jsou taky fajn, ale nevidím v tom žádné poslání, ani nic velkého, co by mě srazilo do kolen. Bohužel pro mě tedy, ne pro film samotný. 60%

Moje sestra vlkodlak 2 (2004)

Dvojka jede na stejné vlně jako první díl s tím, že vlkodlak už vypadá o něco lépe a není tak neohrabaný. I triky jsou o něco lepší. Prostředí léčebny potěšilo. Závěr je trošku krkolomný, ale ne nepovedený. Na trojku se rád podívám. 65%

Zrcadla (2008)

Kruci, v tej Américe maj ale divně aranžované baráky. Desítky van a umyvadel, které všechny přetíkají a k tomu miliony zrcadel rozeseté po celém baráku. Mě vystačí jedno zrcadlo, jedna vana a dvě umyvadla. :) No nic... nápad mě velice zaujal a co jsem čekal, to jsem taky dostal. Mírně nadprůměrný mysteriózní horor, který zaujme originalitou, dobrým nápadem a pěknými hororovými scénami (roztržená čelist). Závěr mi nepřišel příliš odfláknutý, ale možná chtěl krapánek lepší pointu a trochu si s tím pohrát. Být tu více lekacích scén a třeba ještě jedna pořádná morbidní scéna, tak bych dal i pět, ale třeba se dočkám pokračování. 75%

Zpátky ve hře (2012)

Průměrné romantické drama o baseballu, které ovšem dokáže zaujmout i nepříznivce tohoto "divného" sportu. A to především díky panu Eastwoodovi. Přiznejme si, že tohle je vlastně film udělaný pro američany, avšak Clintův herecký projev musí zaujmout i nás evropany, což byl od režiséra dobrý tah. Jeho nasraný výraz a chování vůči všem a všemu jsem mu naprosto věřil. Hlášky, které ze sebe chrlil, mi hodně připomínali Gran Torino. No prostě a jednoduše řečeno přítomnost pana Eastwooda dává filmu tu pravou šťávu a bez něj by upadl někam do zapomnění a neštěkl by po něm ani pes. 70%