Lassie (1994)

Ale jo pár dílů Lassie jsem taky viděl jako malej, přiznávám se, ale bohužel nezaujalo mě to. Přesto člověku v podvědomí nějaká ta zmínka o tomto přítulném psíkovi zůstane. 45%

Smrt stopařek (1979)

Velice dobře natočené krimi s výbornou atmosférou. Poprvé jsem Smrt stopařek viděl někdy po 95tém roce a i v té době to všechno působilo strašně věrohodně, hlavně ty násilnické scény. Ten styl natáčení tomu hodně přispíval. Jak to potom mohlo působit v době vzniku si nedovedu představit. Být holkou, tak bych určitě přestal stopovat. :D Podle mě se na tenhle film dost zapomnělo, což je škoda. 70%

Byl jednou jeden polda (1995)

První díl je ještě koukatelný, ale pořád se jedná o pořádný průser. Znovu bych s tím čas neztrácel. To si raději pustím audio Policejní akademii od Izera a Dobrodinského, kde je spousta policejních vtipů, které nikdy neomrzí. 45%

Knight Rider (1982) (seriál)

Nostalgické hodnocení i komentář, tenkrát tyhle věci prostě frčely. Úvodní znělku jde jen těžko zapomenout. Přesto byly v té době i mnohem lepší seriály. 65%

Hrůzný přízrak (1987)

Klasický, ale hlavně podprůměrný osmdesátkový slasher s typickými hororovými klišé a nudnými až trapnými dialogy. Bohužel těch negativních věcí se zde najde mnohem víc. Co by však mělo být pozitivum je počet smrtí, jelikož se nám tu sejde solidní partička teenagerů. Jenže to kvalitně pohnojí způsoby vyvražďování. Většina smrtí totiž působí strašně komicky a absurdně. Vraha (ikdyž víme od začátku kdo to je a proč vraždí) prakticky první hodinku téměř nezahlédneme (i přesto, že už pár lidí zabije) a i potom to není žádná velká sláva, jelikož vůbec nenahání strach. Závěr to pak celé nesmyslně zabije, k tomu nemám co víc dodat, snad nejhorší hororový závěr, který jsem měl možnost vidět. No jinak film nám zde nabídne typickou osmdesátkovou hudbu, styl oblékání a hára slečen, tak jak se to tenkrát slušelo a patřilo. Jediné menší pozitivum je pár odhalených dam, jejichž přednosti vůbec nevypadají špatně. :) Ještě, že tak, jinak by to bylo na odpad. 30%

Jackass 3 (2010)

Tady musím hodnocení trochu zvýšit, jelikož ubylo prasáren a některé kousky jsou vážně dobré a odvážné. Jedna hvězda za tryskáč, jedna za bungee toiku a jedna za Seana Williama Scotta. Poprvé, kdy jsem se u těch úchyláků celkem bavil. 60%

Jackass 2 (2006)

O něco málo lepší než první díl, ale pořád stejně úchylné a místy i trapné. 25%

Jackass: Film (2002)

Buď se u toho můžete smát, nebo u toho budete zvracet (obojí dohromady moc dobře nejde) a nebo odvracet zrak. Každopádně je to příšerná úchylárna. 20%

Zámecká zrůda (1995)

Strašně rozvleklý začátek, který trvá pekelně dlouho a není toho moc, co by diváka udrželo v očekávání a napětí. Když ale zrůda uteče z cely, tak už to pak i za něco stojí. Chvilkama mě to i bavilo, ač se jedná jen o průměrné béčko a moc toho nepřekvapí. Zajímavá scéna však pro mě nastala hned zpočátku, kdy babka zapalovala svíčku a následně chtěla uhasit sirku. Takže s ní zatřásla a sirka zhasla a hned nato ji ještě sfoukla, ač už byla dávno uhašená. To jsem se prostě musel smát. Takový trošku nečekaný komický zážitek. Jinak nevím, co bych vyzdvihnul. Lekačky v podstatě nejsou žádné a zrůda není až tak zrůdná, jak bych čekal, přesto to není úplně k zahození. 60%

Wolf Creek (2005)

Další z řady hixploitation, tentokrát údajně podle skutečných událostí. Ale těmhle filmům není radno až příliš věřit. Zvláště pak, když dochází k naprosto pitomým vadám ve scénáři. Například prolínání dějů je totálně podělané. /spoiler/ Nejprve se asi 2-3 dny zabýváme útěkem dvou holčin. A až následně útěkem Bena (tuším, že se tak jmenoval, nestačil jsem si zapamatovat jeho jméno, ale budeme mu prostě říkat Ben). Nastává otázka, co těch pár dní sám v jeskyni Ben dělal? Proč se nepokusil uprchnout již dříve?/konec spoileru/ Ale těch vad na kráse by se našlo daleko víc při podrobnějším zkoumání. Ale nemá to vlastně příliš cenu řešit. Průměrný horor s průměrnými herci a s málo úmrtími, nic víc od toho nečekejte. Co může některé potěšit jsou narážky na různé australské filmy, třeba Krokodýl Dundee. "Tohle, že je nůž? To není nůž. Tohle je nůž!" 60%