• Pohádka

The F Word (2013)

Fajn komedie, která neurazí svou lehkou naivitou, zato potěší skutečně dobrými hereckými výkony. ****

Jeden den (2011)

"Whatever happens tomorrow, we've had today." Dvacet let, dvě osoby, jeden den. Nezapomenutelný film, kterému utekla pátá hvězda o fous.

Pride (2014)

Nemám slov. Málo kdy dávám filmu pět hvězd, protože si říkám - nějaká rezerva tu byla, takže musí být i v mém hodnocení. Ale toto?! Respekt všem těm lidem, co se podíleli na těchto věcech v letech 84-85. A také velké dík všem, co se podíleli na tomto filmu. Chvílemi to sice přípomínalo dokument, pak zas nějaký drama, záhy vytřídané komedií, ale celkově opravdu dobře zpracované téma. Tehdy ti všichni mohli svůj happening skutečně nazvat "Pride", protože mohli být hrdí na to, co se snažili dokázat, a co později dokázali. Dnešní rádoby "Pride"... no, to už patří jinam. *****

Co jsme komu udělali? (2014)

Francouzské komedie jsou prostě boží! Ano, některé jsou slabší, některé lepší, ale humor v určité dávce je zaručen vždy. A u této komedie se budete smát až do závěrečných titulků. Prostě rasismus s humorem a nadsázkou. Bomba. Film, který si nehraje na žádný oscarový trhák, a stejně nevypadá jako film z produkce našich tv kanálů. Smáli jsme se celá rodina. *****

Romeo a Romeo (2011)

Pro mne úplně první takto zpracované téma "na plátně". S postavou "Lucase" se sice neztotožňuji, ale musím uznat, že byla zahrána fakt krutopřísně. Délka filmu, chemie mezi těmi dvěma, hudba (!!!) a opravdu zajímavé téma, to jsou ty ****. Když nad tím tak přemýšlím, Volný pád, die Welle, Das Experiment, Goodbye Lenin, Romeos..., německá kinematografie vážně boduje!

Geography Club (2013)

Nečekal jsem oscarový snímek, ale na rovinu - být str8, dám hvězdu max... Každopádně film jako takový zas tak špatný není (viděl jsem i horší), akorát mu tak nějak chybí děj. U filmu docela podstatná vada, řekl bych. Hvězdy jsou vlastně za hlavní postavu, hudbu a konec, který většinou u podobně tématicky zaměřených filmů mívá dvě podoby - trágédie jak Brno, nebo "Forever After". Tady možná budete lehce překvapeni. ***

Interview (2014)

Pro mne třeba o chlup lepší, než nedávno viděný film Horrible Bosses 2, dobrých vtipů tam sice není tolik, jako v jiných pro mne 4* komediích, ale za téma a Katy Perry jsem tu jednu hvězdičku prostě musel přidat :3 "I've had a great life. I had the best best friend, fucked more women than Ellen Degeneres.

Pařba na třetí (2013)

Už to nebylo takové, jako poprvé v před těmi čtyřmi lety (opravdu jsem viděl Part III až teď), ale jako taková dohra dvou předchozích dílů fajn. Skvělej joke na začátku na pohřbu a skvělý završení všeho v bonusu mezi titulkami. Abych to zhrnul, pokud jste viděli předchozí díly, koukněte i na tento, pokud ne, bude vám to připadat jako béčková komedie.

Hledání (2014) (seriál)

Po dlouhý době seriál, kterej je zas tak trochu jinej. Tím, že první série měla jen pár dílů, nic se zbytečně nenatahovalo a tempo bylo naprosto bezvadný. Těším se na pokračování v lednu 2015. Možná snížím hodnocení, a možná Looking nechám pět hvězd, protože za prvních osm epizod si je rozhodně zaslouží. // Oceňuju hlavně to, že ukazuje gaye i v jiném světle, než v růžových tričkách a se "sametovým hlasem" :D //

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Ten film by měli pouštět u nás v TV aspoň dvakrát týdně, kvalitou kamery, střihu apod. se to sice moc neliší od toho, co tam teď běží, ale jinak je to naprosto dokonalý televizní film. Narozdíl od Brokeback Mountain (a filmů jemu podobných) dějová linie nedává důraz na vztah dvou osob, hledání sám sebe atd., ale příjmutí coming outu těmi nejbližšími - rodinou - i širokou veřejností za přítomnosti církve, resp. Boha. Za sebe snad jen můžu říct - nic podobnýho jsem dosud neviděl, a byl bych strašně moc rád, kdyby si z toho každý na týto planetě něco odnesl. // dabing není nic moc, ale jsou i horší... //