Iron Road (2008) (TV film)

Tento film som vzhliadna len nahodne v TV, nechala som si ho zapnuty len ako kulisu a venovala som sa niečomu uplne inemu, necakala som od neho mnoho, ake vsak bolo moje prekvapenie ked som nakonci zostala sediet pred televizorom bez zmurknutia. Filmom som bola velmi ocarena. Je tam sice mnoho patetickej romanticnosti, no prave vtedy som si tieto momenty velmi uzila. Takto pekne vykresleny zivotny pribeh a strasti mladej cinanky si opat rada pozriet. Herci vynikajuci, prostredie dobre, scenar skvely a hudna uzasna. Jedine co mi vadilo bola ta dlzka 2x90 min. kludne to mohol byt jeden film, dve casti boli a moc zbytocne. Ale inak krasna drama plna emocii a napatých scén.

Zahulíme, uvidíme 2 (2008) odpad!

Vrchone trápne a nevkusne, o humore sa ani nedá hovoriť. Snaha nadviazať na úspech jednotky (ktorá bola niečím zaujímavá a nová) sa stratil niekde v prvých 15 minutach a zbytok filmu je len zufalý vykrik do tmy a natlačenie nevkusneho priam trapneho humoru v 100 minutovom filme, na konci ktoreho vam neostava nic ine iba zufalo pokrutit hlavou.

Přepadení v poušti (2007)

Celkom netypický a zaujímavý príbeh, v ktorom sa stretávame s dvoma hlavnými postavami. Jednou je Eddie, ktorého prepadne a terorizuje Jimmy. Eddie nechápe prečo mu Jimmy robí zo života pekla a prečo ho necháva napospas samého v púšti. Postupne sa nám film blíži ku konci a vy stále nechápete, prečo si toto trápenie Eddie zaslúžil. A ked sa vím aj toto tajomstvo odhali celý film pre vám stratí zmysel. A Eddieje bud uplny idiot alebo stratil pamat. Inak nepochopim preco sa stále pytal "prečo", no mohlo ho to napadnut, ked pracuje ako nájomný vrah :D

Strašpytlík (2005)

Roztomilé kuriatko bojúce proti predsudkom okolia, sklamanniu jeho otca a UFONOM. :D no co viac si možete priať?! I ked s animáciou som nebola až tak velmi spokojná, alebo skor nebola som na takýto tym animáku zvyknuta. Prijemný film po nedelnom obede. Nie je to však žiadna pecka. Určite si však užijete koniec, ktorý ma velmi milo prekvapil. :D

Polibte nevěstu (2007)

Pútačom tohto filmu mala byt laska dvoch dlho od seba odlucenych muzov, ktorý sa znovu stretnu na svadbe. Problem je vsak v tom, že jeden z nich si berie svoju snubenicu a druhy je jeho svedok. No ako toto už len môže dopadnut? Samozrejme je to film plny nerealnych priam odpudivo nastrojenych bozkavacich scen (kazdy s kazdym) o laske ci romantike sa tu urcite neda ani hovorit. Film plynie a plynie a pritom s nič nedeje. Tori Spelling ukáže ovisnutú kožu na svojich rukách....jediný moment, ktorý som si zapametala (na to sa nedá zabudnút). Je to neprirodzený vyumelkovaný americký film o láske gayov, ktorý mal zrejme diváka oboznámiť aj s takouto formou lásky. Namiesto toho aby sa však divák s príbehom zžil a oblubil si hlavné postavy, je to pravé naopak, každou minútou sa vám to celé zdá strelenejsie a odpudivejsie.

Vyhlídka strachu (2003) (TV film)

Príbeh mladej ženy ktorú obtazuje psychicky narušený vouyer tu už bol niekolkokrát, ale takto sfušovaný som ho teda ešte nezažila. Scanár by som roztrahala a požula a režisérovi navrhla doživotne už nic nenatáčať. Shannen Doherty je rozhodne očarujúca žena a určite aj dobrá herečka ale v takomto TV prepadáku vyznieva aj ona pateticky. Hlavneho podozriveho rozonate asi uz v prvej polhodine a najradsej by ste hlavne hrdinke hodiny šalku d hlavu aby to konecne napadlo aj. Veelmi zlé spracovanie.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Typicky americky teenagerský seriál, ktorý vám dokopy nič nedá, ale aj tak naň pozeráte. Námet je velmi napínavý no od knižného spracovania sa líši tým že zobrazený až moc pateticky a detinsky. Tiež mi liezli na nervy scény v ktorých sa hlavne hrdinky okolo seba neustále pozerajú a čakajú že niekoho zazrú no nikde nič. A v každom diely sa táto scéna opakuje aspon 2krát čo začína poriadne liezť na nervy. Hlavné postavy sú však tak roztomilovyzerajúce slečinky, že im odpustíte aj to. A ked už vás naozaj nič nezaujme aspon si obzrite ten americký výber učitelov. :D To keby bolo aj u nás. PS: AK CHCETE VEDIET KTO JE "A" napíšte mi RADA VAM TO PREZRADIM. Takto verejne samozrejme nemôžem aby som nepokazila radosť ostaným. :D

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Film, pri ktorom som ocakavala potoky slz, no velmi ma sklamal. Ziadna (ani jedna) slza sa nekonala, či už z dovodu nepresvedcivych hereckych vykonov , nevydareneho scenara alebo 30 minut pred koncom predvidatelnym zaverom (no chlapce ako to uz len moze dopadnut ked si oblecies mundur a vojdes do koncentracneho tabora). jediny kto ma v tomto filme potesil bol David Thewlis aj ked hral nie velmi prijemnu a uz urcite nie pozitivnu postavu. Dalsia velka chyba bol vyber detskych hercov. Hlavny predstavitel Bruna bol tvrdy a jeho vykony sa podobali mozno tym mojim v divadelnom predstaveny na zakladnej skole, s tym rozdielom ze jemu sa nejakym zazrakom podarilo dostat az do filmu. a druhy maly herec, ktory hral zida v koncentracnom tabora, to uz fakt neviem co mam na to povedat. Ci to brat ako daku satiru alebo co?! ale preco je chlapec v koncentraku aspon o 5 kil tazsi ako jeho kamarat ktory zije s dostatkom jedla. asi za to moze nedostatok pohybu, inak si to vysvetlit neviem. Dalsia vec co mi vadila boli nekonecne dlhe nezmyselne sceny a pohlady hlavnych hrdinov. Asi 10 krat som sa pristihla ako sa snazim posunut film dopredu pretoze som sa v niektorych scenach tak nudila az to bolo smutne. Tak zdlhave oddalovanie nevyhnutneho!

Králova řeč (2010)

vynikajuci film, ktory je zalozeny na hereckych vykonoch dvoch vynikajucich muzskych hercov. Naozaj zasluzeny oskar. tu sa ukazuje, ktorym smerov sa ubera sucastna filmografia a to k britskym ostrovom. Anglicky prizvuk ,anglicke prostredie, a samozrejme pribeh o jednom z clenom vazenej kralovskej rodiny ,toto vsetko vo vas vyvola tolko pozityvnych emocii smerom k anglickemu kralovstvu ze by ste sa hned najradsej vybrali na prazdniny do londyna. :D v kazdom pripade je tento film velmi silnym sofistikovanym dielom ktore rozhodne treba vidiet!

13 (2010)

velmi zaujimavy pribeh s vypetymi scenami pokazili vykony hlavnych hrdinov. okrem toho obsadenie 50 centa do akehokolvek filmu je pre mna uz strhnutie hviezdy. scenar ak fadny a lacny az zabija atmosferu natolko, ze by bolo lepsie pozriet si film bez zvuku. namet vsak bol vynikajuci to sa musi uznat, koniec velmi predvidatelny a tak vam po filme ostane v hlave rozpacita myslienka ci ss vam to vlastne pacilo alebo nepacilo.