• Pohádka

Stmívání (2008)

O tom filmu jsem hodně slyšela a pak mi ho vnutila kamarádka a něco tak nudného jsem dlouho neviděla. Ani Pattinson ani Kristen Stewart ve filmu nic nepředvedli, jejich výkon byl vyloženě trapný. Otázkou zůstává, jestli to bylo příběhem nebo slaboduchým scénářem. Celý snímek jsem doslova protrpěla a čekala, že konečně k něčemu dojde, ke konfliktu, k nějakému závěrečnému boji, očekávala jsem alespoň minimum nějakého vzruchu. Bohužel nic se nestalo. Stmívání může doopravdy zaujmout jen puberťačky do 15 let.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Tento film je stejně tak kouzelný jako Audrey, člověk se na něj může dívat pořád a vždy bude mít možnost něco objevit. Postava vrtkavé a nestálé Holly, která touží být bohatá a zahrnovaná dary je esence sympatie i antipatie. Film však kazí závěrečný křečovitý happy end, Holly měla ve skutečnosti odjet za svým snem, kazí to tak integritu její postavy. Pravá Holly by totiž pro svůj sen udělala cokoli.

Hon na čarodějnice (2011)

Vůbec nechápu, proč Cage na tento film kývl. Něco tak průměrného až hloupého jsem dlouho neviděla. Prakticky celý film sledujeme středověkou roadmovie bez hlubšího rozpracování děje a závěr rozhodně nepřinese zlepšení. Od samého začátku člověk ví, co se přihodí v další scéně a jak to vlastně celé dopadne a po celou tu dobu doufá, že se mýlí. Bohužel zjistí, že naděje v tomto případě umřela hned v prvních minutách. Děj nedrží nic pohromadě, zápletka je chabá a pointa je na tom ještě hůř. Ani takový Cage na tom nedokáže nic změnit.

Trio z Belleville (2003)

Krásný, neokoukaný a neotřelý animák. Postavy jsou originální a příběh není klasickým vyprávěním, nepodstatné detaily přeskakuje a jde rovnou k věci, což je mi sympatické. Navíc je úžasné, že je beze slov, stává se tudíž z hlediska jazyka naprosto univerzálním.

Příběhy ztracených duší (2006)

Tento film jsem si koupila v novinovém stánku kvůli hereckému obsazení. Bohužel něco tak nudného a zbytečného jsem již dlouho nezažila. Příběhy jsou příliš krátké a člověk se s postavami nedokáže ztotožnit, navíc jednotlivé zápletky jsou také o ničem. Pokud se chete nudit a nechápavě zírat a neustále klást si otázku Co to sakra je? tak se na Příběh ztracených duší podívejte, v jiném případě doporučuji utíkat co to dá.

Záhada Blair Witch (1999)

Tento film je zjevením, je to příběh o tom, jak s troškou vynalézavosti a velkou dávkou mystifikace, lze natočit dílo, které je vysoce sugestivní. Divák filmu DOOPRAVDY věří, což v dnešní trikové době je malým zázrakem. Ještě dnes řada diváků věří legendě o čarodějnici z Blair Witch, na tento film se zkrátka nedá zapomenout.

Arizona Dream (1993)

Asi nejsem dostatečný nadšenec do surrealistických vizí v arizonské pustině, proto mě tento film nenadchl. Měla jsem pocit jakoby všechny postavy utekly z blázince, nejvíce mě zaujal výkon Lili Taylor a její postava milující želvy a toužící po smrti. Kusturicovi rozhodně svědčí spíše evropské prostředí se zemitějšími postavami a uvěřitelnějšími zápletkami.

Gran Torino (2008)

Co říci? Děj filmu nepřináší nic nového nebo převratného - rasistickej dědek plný předsudků, který nechápe, že svět se změnil, přesto Eastwood dokázal natočit velice solidní film. Gran Torino je především herecký koncert samotného Eastwooda, který vypráví příběh bez zbytečných odbioček a nedovolí, aby se divák sentimentálně dojímal v závěru filmu. Jasný, přehledný, solidní a upřímný - takový je Gran Torino

Bobule (2008)

Velice příjemná česká komedie, která si na nic nehraje a je jen sama sebou. Žádné velké dílo, ale spíše film, který si pustíte, když budete unavení, nebudete chtít přemýšlet a budete se chtít pobavit.

Divoký anděl (1998) (seriál) odpad!

Je to vážně odpad, ale musím se přiznat, že jsem se v té době dívala, stejně jako všichni mí vrstevnícï, ale když si vzpomenu na děj a na to co hlavní hrdinka vyváděla tak si ani jednu hvězdičku nezaslouží, ani nostalgie neotupila smysl pro hodnocení.