Hranice lásky (1999)

Slabost pro Grahama Greena (a to zrovna tento jeho román - na rozdíl od jiných - jsem si po prvním přečtení hned nezamiloval) mi nedává jinou možnost než 5*.

Na druhou stranu mostu (1957)

Někdy v 70. letech film uvedla tehdejší ČST a pamatuji si, že film ve mně (v mých cca 15 letech) zanechal dost hluboký dojem. Určitě by si zasloužil opětovné uvedení. Povídka Grahama Greena, která posloužila jako námět, je součástí jeho povídkové sbírky Twenty-one stories (česky 1963 pod titulem Suterén, název povídky Přes most). Ve druhém českém vydání sbírky - mylně uvedeném jako první - z roku 1998 pod titulem Kosa na kámen má povídka název Druhý břeh.

Bílý Bůh (2014)

Žánrový mix mi vůbec nevadí, bohužel 80 minut (!) sledujeme vcelku nudné a ničím nepřekvapující sociálně-psychologické drama, které měl režisér sestříhat tak na polovinu stopáže. Jako podobenství vystavěné a la these je to hodně banální a vrcholí to polopatistickým závěrem. Může to fungovat jako pohádka pro děti, ale jako vážně míněný artový film? Pro mě velké zklamání a bohužel z 80 % nuda. Pravdu mají Marigold, Kevorkian, zcela souhlasím s karnifexem.

Federico Fellini (2000)

"Pouhý", ale velmi zajímavý sestřih rozhovorů z období Sladký život až Amarcord (kromě krátkého úvodu týkajícího se Bílého šejka). Nejen pro fanouška F.F. je určitě objevné vidět mistra i při práci (zde zejména při natáčení filmu Giulietta a duchové) a uvolněně, s nenápadným šarmem komentovat své filmy (včetně nerealizovaného Mastorny - ve filmu se objeví i záběry dekorací, které již byly pro film postaveny).

Krysy z temnot (1974)

Bavil jsem se stejně jako před skoro 40 lety. Není to úplně dokonalé, ve druhé půli trošku dochází dech, ale tuhle hereckou squadru můžu kdykoli. Pořád je to na dobré 4*.

Soumrak (1998)

Dle mého názoru velmi podhodnocený film. Pro mě je za slušné 4*, mám pro ten film slabost, kvůli hercům i atmosféře. Samozřejmě příběh není úplně dokonalý ani originální. Jako esence Chandlera ale obstojí.

Videokracie (2009)

Dal jsem sice 3* (asi slabost pro Itálii), ale 100% pravdu má liuk.

Vykoupení L.B. Jonese (1970)

Protirasistická klasika s nejednoznačnými charaktery na obou stranách. Výborný výkon L.J.Cobba, viz komentář Eddard. Více než důstojný závěr Wylerovy režijní dráhy.

Dvojí svět hotelu Pacifik (1975)

Vizuálně vytříbený film polského "stylisty" je sice dramaturgicky trochu nevyrovnaný, ale kamera, hudba i herecké výkony snesou nejvyšší měřítko. Námět je sice pro současné publikum asi dost odtažitý, ale jeho ztvárnění je inspirující.