Kamenný most (1996)

Muj nejoblibenejsi Vorluv film. Hutna atmosfera a mnohe herecke vykony byly famozni ( zvlaste pak otec Tomase Hanaka ), skvela hudba a velice drsny humor. Mnohe pasaze z hlavy jen tak nedostanu. Film jsem videl mnohokrat, z DVD verze jsem ale hodne rozpacity...

Horem pádem (2004)

Film ma nekolik svetlych momentu a povedenych hlasek. Vesmes vsak humor v tomto filmu vyjde bud trapne nebo vulgarne. Je zde i dost nudnych scen ( navsteva Formana u Trisky, zadrzeni na Policii, Australie ) a jednu scenu, kterou povazuji za jednu z nejtrapnejsich v historii ceskoslovenskeho filmu ( Timkova promlouva k nejakemu cikanovi ci cizinci v KFC ), to je tak na odpad. Triska az moc prehrava. Horem padem nastartoval Hrebejkovu karieru smerem dolu, bohuzel.

Forrest Gump (1994)

Je to genialni a originalni souhrn casti dejin 20. stoleti USA. Tom Hanks zde sehral svou nejlepsi roli, cely film ma vynikajici atmosferu a pravem si ziskal srdce miliony divaku po celem svete.

Spalující touha (1999)

Fidelio! U tohoto filmu me mrazi, jen si na nej vzpomenu, nejlepsi Kubrick!

Cesta z města (2000)

Osobne tento film pokladam za nejlepsi ceskou komedii poslednich deseti let. Neskutecne vtipne, krasne pisnicky. Nechapu tak nizke hodnoceni.

Apokalypsa (1979)

Vizualne dobre odvedena prace. Dejove ale slatanina jako prase, ostuda mezi valecnymi filmy, Coppola o Vietnamu nevedel zrejme nic.