Klub rváčů (1999)

Tento film mi asi mal niečo dať. Stotožnenie sa s nejakými názormi a samozrejme ten filmový zážitok... Problém je ale v tom, že mi ten film nedal absolútne nič. Názory, ktoré sú tam, som už skôr mal, ako mám. Keď by som to zobral, ako celok a nehladel by som celkom na to "stotožnenie", tak by som k tomu povedal asi toľko. Prvých cca 30 minút som sa nenudil. Potom prišla dlháá hodina aj niečo WTF momentov a pri konci som sa ako keby znova prebudil "ach, veď ja pozerám film". Ak išlo scenáristom o toto, tak super. Ale ja na takéto hry nie som :D 3*

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Že čo toto bolo? Super, super, super! Páčilo sa mi to, bol tam humor, malo to šťavu, spád, parádnych hercov, dobrú kameru... nenudil som sa. To čo som nečakal som dostal a o to to má väčšiu hodnotu. Celkom príjemne ma prekvapila prítomnosť Joey King, ktorá sa dobre ukázala vo filme Ramona and Beezus z roku 2010 http://bit.ly/15X5YRw . Tu bohužiaľ toho priestoru moc nedostala.. no aj tak, potešilo ma, že som ju zase v nejakom filme videl. Som zvedavý o pár rokov, vyzerá, že z nej vyrastie niečo vcelku dobré O filme som toho moc nevedel, čakal som niečo presladené, kde sa bude striedať dobré so zlým a podobne. No dostal som niečo doslova "Crazy" a "Stupid". ALE. Prišla na rad časť "Love" a zostal som sklamaný, po všetkých tých bláznivých veciach prišla sprcha čerstvo roztaveného, ešte horúceho karamelu. Awww. A tá ma popálila na toľko, že mi to začalo prekážať. Veľmi ma to mrzí, lebo tento film si určite zaslúži pozornosť, no mne tých posledných cca 20 minút nesadlo, aj keď to nebolo zlé, nesadlo mi to. Bohužiaľ. Preto dávam len veľmi pekné 4*

Nic nás nerozdělí (2012)

Slušný katastrofický film, ktorý stavia na emocionálne silnej téme. Spôsobom, ktorým to bolo podané ma vlna drámy tohto filmu nestihla nezasiahnúť. Ak by som ho mal porovnať napr. s filmom Stroskotanec alias kamarát futbalová hlava http://bit.ly/16kxpIp tak by som to postavil o stupienok nižšie. Aj preto tomuto dať 5* nemôžem, ani náhodou. Povedal by som, že mi tam chýba viacej napätia, ono sa celá hlavná udalosť stala celkom rýchlo, čo ma prekvapilo a aj potešilo, videl som kopu priestoru pre scenáristu, kde by sa mohol vyhrať so scénami, ktoré tú vlnu drámy predsa len o niečo viac zdvihnú.Bohužiaľ, nestalo sa. 4*

Hačikó - příběh psa (2009)

Ah, no takto. Ako som čakal, na získanie maxima z toho filmu to má jednu podmienku. A to mať a žiť od malička so psom. Inak ten film má asi tak 75% účinnosť z celého príbehu. Aaale, ako človek čo túto skúsenosť nemá som teda čakal od filmu nejakú hlbšiu podstatu, tá tam síce je v podobe skutočnej udalosti, no podľa mňa to malo ešte väčší potenciál. Keď sa točil film s tým, že to má byť typická dojemná dráma, tak na mňa mali takéto scény útočiť z každej strany. *SPOILER* *SPOILER* Scéna kde prišla profesorova žena pred stanicu a sadla si k Hachikovi, kde kamera sníma spoza predavača hot-dogov, ktorý si tam utiera slzy je predsa len trochu málo *SPOILER* *SPOILER*. No napriek tomu, film to bol určite pekný, s ešte krajším psom a ono sa to vlastne celé naozaj aj stalo... Ak by som tu skončil, tak je to za 4*, ale ešte k tomu pridám jednu vec, ak niekto zostáva zapísaný v spomienkach, je skutočne mŕtvy? Že by to bol ten dôvod prečo chce byť každý jeden a keď nie, tak aspoň väčšina z nás zapísaná niekde v histórií? Len pocit, či fakt? Kto vie. A áno, chcem tomu dať 5*, takže 5*

Dlouhá cesta (2002)

Dafuq did i just see... Ako chcel som to napísať ja, no úryvok z komentára na csfd od užívateľa Subjektiv to vystihuje tiež celkom dobre: "Když se v reálném životě potkají dvě protikladné povahy s diametrálně odlišným hodnotovým systémem, životním stylem, zájmy, morálkou a způsobem oblékaní, obvykle to končí ignorací či konfliktem. V americkém romantickém filmu lze samozřejmě očekávat něco docela jiného, lásku jako trám, která hory přenáší, štěstí plodí."

Muži v naději (2011)

Ale! Veď ono to nebolo zase také zlé! :D 1* - Eva Kerekeš - Ako hovorím, to o Maďarkách je strašný bullshit, toť živý dôkaz... 2* - "Není důležitý za kterou ženskou chlap běhá, ale ke který se vrací" 3* - Toto si trošku prepožičiam - "Ja nemám rád tieto klišé, nemám rád keď sa niekto domnieva, že niekedy stačí tak málo na presadenie sa, ako mne a priori vadia tieto veci, mne vadí, keď si niekto myslí, že nahý zadok, lascívne pohyby, trasúce sa stehná stačia. Vadí mi to, ale súhlasím s tým, STAČÍ TO." Na to že som od toho čakal odpad to obstálo celkom dobre :) 3*

Království lesních strážců (2013)

Celkom dobré. Aj keď v tom cítiť Cililing/Zvonilku či Tinker Bell (ako len chcete... :D). No tak trochu originality sa v tom predsa len nájsť dá. Hneď z úvodu je vidieť, že tento film bol aj v 3D, snáď nie je v prvých minútach moment, kde by si to doslova nepýtalo nasadiť 3D okuliare. A keď by som vstúpil do mojej veľmi obľúbenej animácie, tak by som určite vyzdvihol ten počiatočný "veľmi uveriteľný" feeling postáv. Zvlášť teda Mary. 4*