Univerzita pro příšerky (2013)

Tak práve son dopozeral a WoW proste. Nečakal som, že to bude také dobré :D Konečne animák, v ktorom nie je cítiť úpadok oproti predošlej časti. Paráda, jednoznačne 5*

Sunjeong manhwa (2008)

Milé, pekné, úprimné, sympatické A, iné. Pozerať filmy z východu je naozaj v niektorých prípadoch hlavne o pocítení inej mentality, kultúry, zvykov... Toto by u nás či ďalej na západe proste nemohlo vzniknúť. A teraz z tej druhej strany brehu. Pri konci filmu sa už sypalo až moc cukru. Hore spomenuté plus v podobe odlišnosti je samozrejme pre niektorých zásadné mínus, pre ktoré si nikdy nič také nepozrú. No ja to vidím tak, že rád sa pozriem aj na ázijské filmy, no pozerať by som to veru stále nedokázal :) A preto aj napriek kvalite, jedinečnosti či really cute postavám Yeon-hee Lee a Jung-an Chae má u mňa toto len 4*.

Trust (2010)

Tak a znova niečo čo ma úplne dostalo, pričom som vzhľadom na hodnotenie tu na CSFD.cz čakal skôr niečo vlažnejšie. Nakoniec je z toho teda kvalitný film s naozaj silným príbehom. Hercom som to ani na chvíľu neprestal veriť, čo má zásluhu na tom, že ma po celú dĺžku držal a nie a nie pustiť. Niektoré scénky s Annie boli natoľko silné až sa vo mne začal znova spúšťať "psychologický režim" :D. Za mňa rozhodne výborný film, jeden z tých, ktoré mi ešte po skončení budú chvíľu rezonovať v hlave. Skvelé 4*

Nadějný rok (2011)

Príjemná dobrodružno-rodinná "komédia". Napriek tomu, že ide o čisto priemerný film v ktorom hrá okrem iných známych hercov aj výborný Jack Black, hlavná myšlienka filmu ho v mojich očiach trochu povýšila. Len škoda tej viac menej sterilnej cesty, ktorá k nej vedie. 3*

Procitnutí v Garden State (2004)

Po tom čo som pozeral dva dni dozadu Hlavně nezávazně môžem povedať, že tento film (Procitnutí v Garden State) mal aspoň úroveň! A keby len to. Ako v Hlavně nezávazně, tak aj vo filme Procitnutí v Garden State hrá Natalie Portman, pričom práve v druhom jej to sadlo omnoho viac! Keď má mať film slabší koniec alebo začiatok, jednoznačne je lepší ten druhý prípad. Aspoň nevypínam film sklamaný. Som rád, že po prvých, približne 20 slabých minútach, začal postupne naberať na obrátkach. (SPOILER?) Čo teda bude pravdepodobne zásluha aj Natalie, kedže niekde v tom čase sa prvýkrát objaví (/SPOILER). Nakoniec, príbeh sa mi zdal dostatočne originálny, až na nejaké tie momenty (nebudem spoilerovať samozrejme :D), aspoň teda presne tie momenty, kedy sa modlíte, aby sa nestalo to, čo sa podľa vás stane.. a ono sa to predsa len stane... Summa summarum, film sa mi na moje prekvapenie veľmi páčil aj keď to asi z toho čo píšem hore moc vidieť nie je. Nechýbalo by veľa a naskočilo by slabších 5*, takto je to "len" za naozaj dosť dobré 4*.

Hlavně nezávazně (2011)

Ako prečo je to stále všetko dookola to isté s menšími odchýlkami? Ja ani neviem či sa dá vôbec vymyslieť niečo iné v tomto žánri, no ja tu na to nie som, na to sú tu scenáristi Až mi bolo trápne aj za postavy a keď prišli klišé scény, ktorých tam naozaj nie je málo.. ani som sa to nesnažil pozerať. Síce som mal ešte pred polovicou filmu jasno o čo ide a čo si to zaslúži, no boli časti, kedy som to mal chuť hodiť ešte pod priemer. Nakoniec to ale zase až tak zle nedopadlo, takže 3*

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Do tohto typu filmov som išiel ako nováčik, kedže som nič zo série Lord of The Rings nevidel... Bral som to od začiatku ako rozprávku, čo teda vlastne aj je... Pozeral som to s malým bratom a na prekvapenie sa u toho bez problémov udržal až do konca. Napriek tomu, že som sa bavil prakticky po celú stopáž, moc mi to neospravedlňuje tú dĺžku filmu, preto aj 4*. No musím povedať, že ma príbeh zaujal a ďalšiu časť si pozriem veľmi rád.

Fontána (2006)

Úžasný film! Takéto niečo som už nevidel naozaj dlho. Super scenár, ktorý už ale, ako tú knihu, neukončil scenárista podľa môjho gusta tak, aby dosahovala kvalít prvých 60tich minút... Už som váhal či to vôbec dopozerať takto neskoro, no nakoniec si ma film udržal :) Veľmi dobré 4*

P.S. Miluji Tě (2007)

Zo začiatku som k tomu ani nechcel nič napísať, no... píšem. Scenár je celkom originálny aj keď mňa to nejak moc nedostalo. Pár scén síce bolo dobrých (na začiatku keď sa akože zobudí, spomienky na prvé stretnutie či záver), no bolo ich pomenej. Aj napriek tomu tento film má svoje kvality a pre cieľovú skupinu je to tak za 4*, no ja do nej nepatrím, takže 3*.

Zatímco spíš (2011)

Tak toto bolo veľmi zvrátené! Ak sa práve nudíte, máte hodinu a pol čas, a chcete strašne moc vidieť niekoho riadne trpieť, po psychickej stránke, je to film práve pre Vás! Ako nevedel som o čo v tom filme ide, ešte počas úvodu som znova radšej zbehol obsah na csfd. Čiže hneď zo začiatku sa vďaka tomu moje očakávanie o dobrom horore nenaplnilo. Namiesto toho začala z filmu vznikať pekne postupne veľká dráma, pričom vďaka jej "sile", ktorú tento film ponúka, bolo tempo celkom rýchle. Taký odpor k nejakej postave som dlho necítil, no keď zoberiem do úvahy, že toto bolo zmyslom celého filmu, tak ho nemôžem hodnotiť inak ako za 4*