Prvních 100 - Twilight's Last Gleaming (2014) (epizoda)

Trochu citové ždímání a patetický heroismus - ještě všichni obětovavší se, zapomněli zdůraznit, že jsou původně z americké stanice a že všichni do jednoho jsou Spartakus. Dějove nijak výrazný díl a všem doporučuju si pustit Octaviin pád (hlavně prvotní zakopnutí) zpomaleně a opakovaně - nikdo nemůže být až tak neschopnej, leda samotní tvůrci seriálu.

Povstání (2016) (seriál)

Pětidílná minisérie zobrazující osudy reálných i fiktivních postav na pozadí Velikonočního povstání z roku 1916. Výprava je udělaná moc pěkně a dobře se na to kouká. O to větší škodou je značná ahistoričnost a svévolné nakládání s fakty. Další škodou je někdy až přílíšné babrání se v nepodstatných záležitostech (těhotenství May) na úkor zajímavějších historických postav (např. hraběnka Markivieczová, Michael Mallin či James Connolly, který tam měl jen pár větiček a pak svoji proslavenou popravu). Stejně tak není jasné co tvůrci sledovali nejdříve úplnou absencí (ze seriálu) a na závěr pak čistou negací Éamona de Valery - nějaké politické vymezení?

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Propagační video z moderních čínských metropolí a s nějakým tím safari navrch. O dost horší než jednička a navíc polovina filmu je vykradená z filmu Indiana Jones a Poslední křížová výprava.

Prvních 100 - Earth Kills (2014) (epizoda)

Zapojení klišé a umělé vyšroubované suspenze, v tomto díle poměrně dobře funguje. Ale v detailech je to pořád bída, bandička bezproblémů používá nástroje, který si vyrobila bůhvíjak (chtěl bych vidět jak v těch ultra polních podmínkách vyrábějí to oboustranné ostří), a přestože jsou v takové divočině všichni si najdou čas mít cool vystajlovanej účes a hladké oholení. Jo a chtěl bych fakt vidět, jak v reálu utečou tý mlze :-)

Prvních 100 - Earth Skills (2014) (epizoda)

O něco lepší než pilotní díl, alespoň co se týče logiky. O to hůř je na tom dějově, zatím co pilot rozjel či naznačil několik linií tak v tomto díle se toho děje velmi velmi málo. Stále mne fascinuje jak je výsadek úplně v pohodě s pobytem v divočině s absolutním minimem zdrojů a úplně bez zásob. S tím by měl problém průměrný teenager z libovolného evropského města, natož člověk který celý svůj život prožil ve sterilním prostředí uzavřené stanice.

Prvních 100 - Pilot (2014) (epizoda)

Skupina zkušených seriálových harcovníků je doplněna bandou mladistvých nonameů. Po krátkém slibném rozjezdu začne vzvěrat diletantismus tvůrců a brutální nelogičnost děje, provázená odfláknutými detaily (to opravdu ta liána musela být namaskovaný pletený provaz? Navíc tak viditelný... nemohli to radši vyřešit tak, že by opravdu použili provaz i kdyby se tam měl jen tak válet?). Spoustu věcí nebere seriál v potaz: - jak to že nikdo z těch, co celý život žili na vesmírné stanici nemá problém s divokou přírodou, jsou v pohodě i když jednu z nich pokouše přerostlý úhoř. - jak lidé mohli přežít skoro sto let na vesmírné stanici bez zdrojů (žádný asteroid, který by vykutali či tak něco) a ještě s takovým plýtváním (hlavní trest je vyhození z přetlakové komory - to i ve Vodním světě lidi recyklovali). - jak to že delikventů je přesně sto (proč jich není třeba 101) a jak to že jsou prakticky všichni ve stejném věku? Kromě toho se všichni po příletu chovaj jako největší hovada (We´re back bitches!!!) nebo přemoudřelí skauti (holka co má papírovou mapu a bůhví kde se naučila ji používat) ... Po shlédnutí pilotníhu dílu jsem opravdu zvědavý co se bude dít dál: - jestli mne to bude dále vytáčet a vykašlu se na to. - nebo jestli se to zlepší. Dvě hvězdy za to, že tomu ještě dávám naději.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Těžká mizérii, která se utápí až v déčkových proprietách, ale bez toho aby to bylo i nechtěně vtipné. Nudná akce a trestuhodně nevyužitý Chris Barrie. Po tomhle snad budu muset přidat jednu hvězdu všem filmům o Flynnu Carsenovi.

Vesmírná loď Ascension (2014) (seriál)

Minisérie sršící skvělými nápady, avšak poznamenaná průměrným (chvílemi až podprůměrným) zpracováním. Trochu Sirotci nebes od R.A. Heinleina či Vyslanci do prázdna od F. Herberta, škoda že se to tvůrci poněkud nezvládli a v posunování přiběhu si museli pomáhat zbytečnými berličkami (dokola se objevující Lorelei, apod.). Také neskutečná otravnost hlavní dětské hvězdy je jedním z mnoha negativ. Všeobecně herecká stránka věci společně se scénářem a dialogy je slabinou této minisérie. Co se ale tvůrcům povedlo je atmosféra post 60´ let na palubě kosmické lodi a určité dějové paralely mezi Ascension a Zemí. Škoda, že se divák nedozví jak to všechno dopadlo, jelikož pokračování není plánováno.

Continuum (2012) (seriál)

Zajímavě rozjetý seriál, který se v druhé a třetí sérii zbytečně překomplikuje, přesto zakončuje docela solidní (a krátkou) čtvrtou sérií. Seriál je vyjímečný tím, že se tu v průběhu dílů mnohokrát mění nálepky kladných a záporných postav (řekl bych, že to i trochu přehnali) a vztahy a spojenectví se mění jak na obrtlíku a je i vcelku jedno jestli si postavy navzájem zabily ty nějaké alternativní "já". Herectví R. Nichols je, obzvláště ze začátku, až bolestné sledovat, člověk má pocit že snad nemá jiný než težce ublížený bolestínský výraz. Také mne fascinovalo, že v tomto seriálu (ať už v přítomné nebo budoucí časové linii) neexistuje nic kromě Vancouveru. Ten je centrem všeho světového dění dnes i v blízké budoucnosti.

The Captains (2011)

Bill Shatner si chtěl udělat radost při bilancování a zároveň se ujistit, že to nakonec v jeho životě dopadlo dobře. Takže objel ostatní kapitány ze startrekovské franšízy a použil je jako dekoraci a prostředek ke vlastnímu sebezdůraznění. Ale tak jako se mu to již obvykle stává vyrobil podivnost, která je plná nechtěně vtipných míst a situací. Celý koncept je potom poněkud přitažený za vlasy a kromě banálního tlachání (či Shatnerových monologů) dojde i na zpěv, jízdu na koni či filozofování o smrti. Dokument se tomu opravdu říkat nedá, ale celkově je to docela zábavné. Jedna hvězda navíc za absolutně mimózního Avery Brookse.