Mizerové navždy (2020)

Profi natočený áčkový akčňák s dobrou hudbou. pocitově trochu dlouhé.

Minuta po minutě (2019)

Willisovo dno? Nastříhat jeho cameo s moudry a mobilem laťku nezvedlo. Nudní herci hrozné dialogy.

Chalífát (2020) (seriál)

Působí trochu jako snímek pro varování švédské mládeže. Ale natočeno autenticky, bez kulturního přikrášlování. Bezmoc rodičů nebo stres Pervin jsou jen některé z tísnivých linek příběhu manipulace s nejistými a zlu bez výčitek. Seriál plyne pozvolna a do poslední epizony je vměstnáno až příliš.

Čtyři lvi (2010)

Christopher Morris účtuje s tupou blbostí islámského terorismu britským stylem gervaisovské trapnosti a odkazem na M.P.F.C., který asi nikdy nebyl mrazivější.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

První řada skvělá: Napínavé jak kšandy. Hodně nápadů, které jen tak nevymyslíš. Skvělá režie a vynikající kamera (od kameramanů, kteří toho zase až tolik dobrého nenatočili (?)) . ...PS Většina záběrů má tak skvělou obrazovou kompozici, že by mohla na dobrý plakát. Casting se taky povedl. PS Fakt se snažím fandit těm správným, ale je to namícháno ďábelsky dobře. Pěkně si diváka vodí. 5*/5*................................................................................................. Druhá řada: Tragicky béčkový motorko-přestřelkový závěr S02E04 sráží vybudovanou kvalitu. Pak už to jde dole kopcom. Začíná se to měnit v akční telenovelu. Proboha, proč? 2*/5*...Finální hodinu sledovat pouze po lobotomii.

Papírový dům (Netflix verze) - Epizoda 6 (2017) (epizoda)

Ty Dalího masky nejsou úplně stejné stejné. mají pro každého z lupičů určitý detail, se mi zdá. ... A co asi ty nové? .....PS Proč si nenechali lékařské kufříky? mohly by se hodit.