Četníci z Luhačovic (2017) (seriál)

Pečlivá dobová výprava,dobrá kamera a výborná hudba. Ovšem, také nejednotnost celku a divné náhrady postav (Karel Dobrý byl výborná volba, ovšem, pouze pro 4.-6 díl). PS Pavel Zedníček má konečně od Zubejdy taky nějakou zajímavou roli. Obsazeno dost méně frekventovaných herců, pod dobrou režií. Nakonec, ono toho u nás tolik dobrého zase není. Ty čtyři si Četníci zaslouží. ...PS "A nakonec se tam nííc nestáálo!" (Buty)

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Nejklasičtější klasika. Rada Vacátko a spol nemohli být lepší. Jen ten šraml Pavla Lišky k titulkům byl na mě vždycky moc.

Kouř (1990)

Po třiceti letech ani vlastně nevidím satiru. Bezčasí. Padesátá nebo osmdesátá léta. to je fuk. Příběh nemuzikálu hnusu a diska s heligónem je prostě záznam doby, pozmanemané morálkou bolševika. Že už jsme teď jinde? Ještě to bude chtít trochu času. PS Vorlovský styl přehrávání (jinde otravný) je v Kouři nezbytný.

Nákaza (2011)

Hodnocení na ČSFD v šedomodré? Že to není katastrofický blockbuster? ... Beru jako plus, že je Nákaza natočena suše, věcně a star-nestar/padní-komu-padni. Pro letošek velmi poučné. Přidávám pátou za celkem přesné vizionářství.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Jak je vidět, teenagerovský rádce Laurie Nunn nemusí být hovadina (zvlášť druhá série). Dobře vybraný Asa Butterfield i Gillian Anderson. A, výborná hudba. Otevřenost je osvobozující. Za nás byly jen příručky Dospíváte v muže a Dievčatám pošepky, což byl, zdejším hodnocením, jasný odpad. PS spoiler: konec druhé série už hodně poučuje a vše dopadne správně.

Bůh žehnej Americe (2011)

Jo, jasně. Ale měl na výběr(!): štvou mě kraviny a reklamy?, tak nekoukám na TV, ale na video. Trestat "blbce" zabitím? Vždyť i v tom kině nakonec rušil víc než oni... Není to absurdní humor, ani to nejsou Natural born killers. Lze to brát buď jako křivé zrcadlo nebo nedotaženou satiru. A ta nenápadná snaha o poučení je příliš nápadná. ...PS Pro mě neznámý Joel Murray je fajn výběr. Působí spíš jako severoevropský typ herce.

Nabarvené ptáče (2019)

Marhoulovo "krásné natočení hnusných věcí" mi přijde jako póza.

Jak napálit banku (2016)

Komedie, která je hodně německá. Ale, staví na tom a je překvapivě dobrá. Hvězda nahoru za hořící auto / nemám ani panáčka / odjezd z parkoviště a "slepý náboje byly vyprodaný".

Normal (2009)

Natočeno pečlivě a stylově. Záběry jak z výborného Komix Noir. Nejsem si jistý, proč výsledek není tak působivý. Z velké snahy o uměleckost je občas póza? Nemůžu na to přijít.