Složka 64 (2018)

Zatím poslední Oddělení Q také střídá přechody mezi současností a minulostí. Téma Složky 64 je silné a uvěřitelné. klasicky výborná dvojka Nikolaj Lie Kaas a Fares Fares. Zpracování je pro mě asi nejlepší z dosavadních čtyř adaptací knih Jussi Adler-Olsena. PS Dobrá postava asistentky. PPS Zajímavá klinika (ostré úhly a rudá).

25. hodina (2002)

Zajímavý a jiný film, než bych čekal. Spike Lee dobře vybral herce, jakoby hráli tak trochu sebe. Dva protikladné monology, v koupelně a na konci, také posunují 25. hodinu výš.

Luther - Série 1 (2010) (série)

Produkce BBC, netuctové případy, Luther Ok, výborná hudba. zatím 3-4* Zvláštní pojetí, zatím mě to úplně nevtáhne, občas krutost kterou nechci (01/05).

Manželské etudy - Zuzana a Stanislav (1987) (epizoda)

Helena Třeštíková dokáže úžasně jednat s lidmi. Jejich otevřenost je pak v časosběrech to nejcennější. Střihem dokumentu dává více či méně najevo svůj názor na vztah dvojic. Každopádně, ty pětatřicetiletky jsou i úžasný záznam doby.

Mesiáš (2020) (seriál)

Od druhého dílu mě začal víc zajímat. Příběh se bravurně pohybuje na hraně, kdy někdo může věřit a jiný si ještě dokáže logicky obhájit události precizním spiknutím. ...Víra a manipulace. Každý pastýř chce větší stádo ovcí.

Den patriotů (2016)

Úspěšná snaha o maximální věrnost. Jen Wahlbergova postava je fiktivní. Reálie, vyšetřování i spojení dokumentárních záběrů s filmem je silná rekonstrukce událostí.