Černé zrcadlo - USS Callister (2017) (epizoda)

Epizoda seriálu? Ne. - Skvělý celovečerní ecistencionální thriller s výborným obsazením i výpravou. Dá se vidět opakovaně. PS plus ultra Galaxy Quest.

Něžné vlny (2013)

Vejdělek, ale, vlastně millý film, s vtipným řešením Národní 17.9. a překrásnou trojicí hereček na jedné lodi.

V síti CIA (2007) (seriál)

"Levou botu, pomalu, prosím".

San Andreas (2015)

Šablonovité akčňáky, s idiotským scénářem, celé udělané v počítači, to už dnes asi ne. ...(hlavní postavy se uprostřed zemětřesení vždy hned najdou a zachrání...:)

Síť (1995)

Uteklo čtvrtstoletí s PC a internetem. Také pětadvacet let od natočení Sítě. Je překvapivé, kolik toho trefili. A to tenkrát ani zdaleka nebylo tolik sdílených informací (!) (Nebyl ještě ani Google, YouTube, Wikipedie nebo Seznam :) ...Přidám pátou, pro tenhle nedoceněný kousek. ...(Na začátku hraje Sandra Bullock průkopníka 3D videoher Wolfenstein)

Bába z ledu (2017)

Lidské teplo díky ledové vodě. Zajímavý příběh je znovu slámovsky citlivý a opravdový. A není to vůbec klišé, o Bábě z ledu se nedá vyprávět, jen ji pořádně vidět. Výběr herců naprosto skvělý. Výborná ruční kamera zachycuje přirozenost Nového, Kronerové a dalších, kteří mají skvostné repliky. Bohdan Sláma dosáhl s minimem prostředků maximum. Každým podíváním lepší, tak hvězda navrch.

Frajer Luke (1967)

Frajer Luke je takový pojem, že není co komu popisovat. Včera jsem se soustředill na vynikající hudbu. ...PS jsou filmy, které pamatuju vždy černobílé.

Za sklem (2016) (seriál)

1. série se zbytečným vysvětlováním a poučováním. 2. trochu rozvleklá, ale lepší se v napětí. 3. série dle hlavní politické kauzy posledních let na Slovensku. Celkově nadprůměrné, jen akčně-srdceryvný závěr mi nesedl.

Casino (1995)

Casinou už je klasika. takže se třeba víc soustředím na detaily nebo na skvělý soundtrack.