Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Nečekaně působivá mysteriózní cesta zpět do Normalizace. Zpočátku dialogově divné, ale přechodem do retra, kde jsou "osmdesátky" opravdu přísné, se příběh stále zlepšuje až k vynikající páté epizodě.... ... PS "Musíš tu buzeraci posílat dál, jinak se Ti usadí v játrech.".... Bohužel, poslední epizoda nedosahuje očekávání. Škoda, mohl být i nezapomenutelný. ......PS V stínu kapradiny opravdu sedí.

Profesionálové (1977) (seriál)

Těch pár dílů za bolšána bylo super, ve srovnání s místní proveniencí. Dnes už jen na tři. (a pan Cowley mi leze na nervy, což v dětství nebylo).

Labyrint (2015) (seriál)

První série koukatelná, Druhá herecky i ostahím slabší. Často moc popisnosti. Třetí řada koukatelná.

Městečko Haven (2010) (seriál)

Haven by nebylo špatné, kdyby to nebyla kravina.

Hranice života (2005)

Tolik talentovaných herců. Ta nuda a pseudoart jde na vrub režie. Vzpomínka, jak tenkrát řekl Harrison Ford G. Lucasovi: "To se přece nedá říkat!". Za tolik promrhaného talentu jdou dvě mínus.

Pod vodou (2020)

..."Fuj, část té vody je určitě odpadní."

Pro strach naděláno (2012) (seriál)

"Já se nesměju. Nesmál jsem se od smrti manželky." "A proč jste se smál když umřela?" "Nesmál." Britská pakárna à la Bláznivá střela. Ovšem, chvílemi krutější. Nepřetržité slovní hrátky a směs britského humoru s perverzním. Několikrát tak dokonale vypointováno, že, ač mi je stydo (není) měním ze tří na pět.

Tenet (2020)

První Nolan, kde jsem dostal trochu méně, než jsem čekal. PS Kulka se vrátí do hlavně, ale co nábojnice, co když jií někdo odkopl...? 3+

Barva z vesmíru (2019)

Dobrý námět, ale zpracování, které mi nesedlo stejně, jako oba dva výrazy, kterých je schopen dosáhnout Nicolas Caage, v posledních patnácti letech. (V Leaving Las Vegas asi skutečně zemřel). ....PS proč se píše: "Porotě předsedal legendární hororový režisér Richard Stanley", když natočil prakticky jenom sračky?