Třináct životů (2022)

Ron Howard opět parádně. Bez citového vydírání, prakticky až stroze. Reálnost se blíží hranému dokumentu.

Doma u Hitlerů (2009) (divadelní záznam)

Goldflamovy jednoaktovky jsou geniální, ale trvalo mi, než jsem zkousnul toto zpracování. Obzvlášť, když mám v paměti autorské čtení (podobný název na YouTube) Ovšem, Jak famózně přebral hlavní představitel Adolfova gesta, tiky, mluvu, slabosti a vůbec... a to vše ještě  rok před uvedením světově uznávaného Králíčka Jojo (!!!) To je asi životní role Petra Jeništy. Přeji mu tedy i další takové role. Jeho podání Adolfa je excelentní (!). Dobře sekunduje "Eva" Jana Plodková. Pobaví i úvodní Soso na nádraží v Brün. Petr JENIŠTA ale právem představení zcela ovládl, jeho výkon je až nečekaně precizní i v detailech (prakticky náš Bruno Ganz), sejde z jeviště a hra je třetinová.   PS proč tedy 5, když je půlka na 3? No, "Vyšší cíle".

Malý svědek (2001)

Scénárista thrilleru si notně pomáhal absolutním ignorantstvím a tupostí policie. Škoda, dvě hvězdy dolů.

Hříšnice - Cora (2017) (série)

Psychicky týrající matka, náboženská fanatička, dá vzpomenout na Carrie. Série dobře udělaná, ale, chceš tolik depky?

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Technicky dokonalá animace. Pro milovníky konzolí Nintendo Ok. Pro malé děti asi moc lekavě drsné, Pro rodiče téměř utrpení.

Místo zločinu České Budějovice - Zelená horečka (2023) (epizoda)

Na letmý pohled jako seriál pro Primu, Ale: Novotný a Noha autentičtí, případy realistické, jako z 1. Odd., natočeno slušně. PS dokonce i záběr z dronu umí konečně někdo staticky.

Avatar: The Way of Water (2022)

Uteklo to jak voda, i s tlačícími 3D brýlemi. Hltal jsem co se dalo, a rodinný a hlouběji propracovaný scénář jsem vzal jak byl. Nereálná řešení pod vodou? A kdo to na Pandoře tak zná, aby mohl rejžkovat? Zážitek, za který chci zaplatit znovu.

Zločinec (2008)

Drama, ve kterém dává použití až dokumentárně syrové ruční kamery smysl. Dobře zpracovanému námětu neuškodil ani zřejmě omezený rozpočet. Dobrá práce. Jedna * navíc, za využití prostředků.