Sisu (2022)

Tarantinovsky dokonale pojatá legenda o finském ultra Rambovi s krumpáčem. Tak silné a expresivní, že dávám plnou palbu. Na tenhle bijják hned tak nezapomenu.

Hei tai yang 731 (1988)

Celková topornost, jen podporuje vršení zrůdného násilí japonských válečných "vědců". Znovu si můžeme říct větu, která před tři čtvrtě stoletím zněla šíleně: "Děkujme Bohu za Bombu míru".

Okamžik zlomu (2007)

Pokud rezignuji na detaily ohledně spálených šatů a nábojnic, tak jde o dobře natočenou věc s výborně vybranými herci, ve všech rolích.

RoboCop (1987)

Verhovenova analogová klasika, na kterou se bude koukat i v budoucnu. (více Bluntman)

Smrt na Nilu (2022)

Kenneth Branagh se odvázal ještě o dost víc, než v minulé adaptaci božské Agathy Christie. Vraždě v Orient expresu. Celý kriminální román, se zápletkou, postavami i podstatnými dialogy je zachován, ovšem, kolem je vystavěn barevný (a to v obou případech doslova) kaleidoskop narcistního, ale skvělého režiséra a představitele hlavní role. Chvílemi je to na mě až moc (scény z Orient expresu, kde Poirot hbitě seskakuje po lešení mostu či se prochází po zmrzlé střeše vlaku bych docela rád zapomenul), nicméně, celkově to drží pohromadě, je to nové a nápadité. Kdo by to čekal?

Slunce rošťáků (1967)

Na Jeana Gabina spíše průměr. Ale za vypointovaný scénář  *  navíc.

Byl jednou jeden lotr (1970)

Henry Fonda a Kirk Douglas pod velice podivnou režií. Fakt škoda, že ta parodie byla nechtěná.

Top Gun (1986)

Nevidět kvalitní Top Gun Maverick, nikdy bych si osmdesátkovou verzi "Naši letci mají ocelové ptáky" nepustil. A dobře bych udělal. PS bez zvuku může být to utrpení malinko snesitelnější.

Kryštof (2021)

Atmosféru sahající alespoň po kotníky dílům, jako "Je třeba zabít Sekala" nedáš tím že to chceš.