Majestátní vládci moří (2021) (TV film)

Krásny dokument o rodine Vorvaňov. Sú to fakt zaujímavé bytosti, ktoré zaujmú vďaka vzťahmi medzi sebou.

Gran Turismo (2023)

Cely film je jedna slusne fungujuca reklama na dve znacky. Slusne fungujuca, lebo ja som sa zabavil. Niekomu to moze vadit, takze chapem aj ten hejt na film. Dalej ten dej filmu je strasne predvidatelny, bez stipky snahy prekvapit. Akoby ten scenar vygeneroval nejaky program. Vobec nic ma tam neoslovilo, ze wau, to som necakal. Nevadi, film ma zabavil, len skoda ze zapadne do zbierky ako jeden z mnoha, lebo tie niektore pretekove sceny stali zato. Prelinanie z real do PC bolo super, tie prechody sa mi tiez velmi pacili.

Do útoku (1987)

Taka klasika z 80tych rokov so Slyom v hlavnej ulohe. Na vecerny program lepsia varianta ako x-ty krat pozerat Priatelov z archivu. No celovecerak o pretlacani je silna kava, takze jasne ze tam museli namontovat pribeh o otcovi a synovi.

Muž jménem Otto (2022)

Skvely film o nevrlom vdovcovi, ktoreho napravi stretnutie s mladou rodinou. Trochu klise, nie? Vizual mi prisiel velmi lacny, prostredie tej komunity sa mi vobec nepacilo. Inak to bol fakt mily film obohoteny o romanticku minulost hlavnej postavy.  Hanksovi uloha sadla, akoby to bolo napisane pre neho. Jedinou skvrnou na filme z mojej strany je ten transgender, ktory mi svoj zivotny pribeh chrsol do tvare bez upozornenia. Totalne nepodstatna info pre samotny dej filmu. Od toho momentu to uz nebol ten film, ktory mal super emociu. Presne pre toto ludia maju plne zuby tejto ideologie. Inak sme sa bavili, Otto bol dobry spolocnik.

Dark (2017) (seriál)

Pecka z Netflixu, a k tomu z Nemecka. Tou podmaninou tematickou hudbou mi to pripomenulo Stranger Things. Dej je vsak o inom, no cely serial som sa vracal myslienkami k Eleven a jej partii. Popis serialu hovori jednoducho, cakal som ze to bude nejaka krimi oddychovka liznuta sci-fi. Takto som sa uz davno nenapalil ako pri tomto serialy. Nakoniec z toho vysla brutalna sci-fi pecka, na ktoru nezabudnem nikdy, lebo co mi tento serial narobil s myslienkami a chapanim casu je uz uplne ina kava. Tretia seria to trochu skomplikovala, ale aj tak ostava skvely pocit. Ocenujem ze to cielene skoncilo, pribeh sa uzavrel. Odporucam vsetkymi desiatimi, no od prvych momentov treba pozerat s porozumenim a poriadne otvorenou myslou.

Dark - Season 3 (2020) (série)

Od zaciatku serie som si hovoril, ze ak toto zvladnem, tak ma v zivote filmoveho/ serialoveho fanusika uz nic neprekvapi. Sice som to zvladol, ale mozocek sa musel velmi obracat. Od nejakej stvrtej casti som uz vyslovene tuzil po konci. Tato seria je fakt najslabsia, lebo je suverejne najtazsia na pochopenie. Som rad, ze serial je ukonceny, ze sa tam nemotali v dalsich seriach. Takto to mozem oznacit za jeden z najzaujimavejsich serialov ake som videl. Viac o tom napisat neviem, treba si to odsrat na vlastnej kozi.

Dark - Season 2 (2019) (série)

Druha seria pokracuje uplne v rovnakom tempe ako skoncila prva. Od prvej casti po poslednu som bol vtiahnuty do deja. Skomplikovalo sa to uz dostatocne, takze verim, ze nasledujuca tretia seria bude konecna, lebo nerucim ze to prezijem so zdravym rozumom. Uz davno ma nejaky serial neprekvapil podobne ako Dark.

Renfield (2023)

Svojsky ponaty pribeh o Drakulovi, resp jeho sluhovi Renfieldovi. Herci boli super vybrani, po dlhsom case som videl Cagea v akcii. Nie je to sice ziaden jackpot, ale par krat som sa zasmial a samotny Rendfield bol celkom sympatak, takze som mu fandil. Cage bol super, ulohy sa zhostil na vybornu a rola ho asi dost bavila, takze v hodnoteni idem strednou cestou.

Dark - Season 1 (2017) (série)

Od prvej casti po poslednu som mal pocit, ze nebolo casu sa ani nadychnut k nejakej kritike. Niekedy som mal pocit ze sa zacinam stracat, avsak vzdy tam doslo k peknemu dovysvetleniu. Najviac ocenujem to, že na konci jednotlivych casti je vzdy priestor na malu rekapitulaciu, ci uz vdaka porovnavacim fotkam (minulost/buducnost) hlavnych akterov danej casti, resp. nejakeho kratkeho prihovoru rozpravaca, ktory mi vzdy akosi umoznil sa zorientovat. Neskutocne napinava seria, tesim sa na dalsie vecere s touto "šmakocinkou". Btw, atmosfera, soundtrack aj samotna zapletka su dychberuce.