• Mysteriózní

Hra o trůny (2011) (seriál)

Po třech dílech můžu říct, že dokonalost. Těším se na "zimu", těším se na další vývoj postav. Zatím tomu chybí jen větší válečná scéna, jak se s tímhle tvůrci poperou, jestli bude dost peněz, tak 5 hvězd a nejlepší fantasy seriál vůbec.

Dějiny násilí (2005)

Geniální film, tak jednoduchý, přímý, nic tam není navíc a přitom nic nechybí. Tom Stall je obyčejný člověk, Joey je bestie, Viggo zahraje oba. Jsem opravdu nadšený, máloco mě udrží napjatého "jen tak", tady jsem prvních 45 minut skoro nedýchal, scéna ve které se ztratí dcera v obchodě, no prostě wow. 90% procent, skvělá práce režie i hlavní dvojice herců Viggo Mortensen Maria Bello.

Amélie z Montmartru (2001)

Druhý takový film není. Zasloužený kult Amélie. Neznám film s podobnou atmosférou. A tenhle vás do své atmosféry vtáhne jako vodní vír. Má tolik kouzelných momentů, maličkých nápadů, poťouchlích míst... a ta hudba!!! Zasloužených 100%.

Včera, dnes a zítra (1963)

Tři filmové povídky, tři filmové páry, Sophia Loren a Marcello Mastroianni. Dá se je nemilovat? Itálie z filmu číší s každou scénou, je to velice zábavné. Poslední povídku mám nejradši, přijdou mi tam nejvíc sami sebou, Sophia je diva, bohyně, femme fatale, herečka své doby. 100%

Batman začíná (2005)

Absolutně nechápu zdejší vysoké hodnocení. Na film jsem se těšil jako malý kluk, s mým milovaným Batmanem to šlo z kopce a já doufal, že proběhne resurekce celé série. Pak se potvrdil režisér a hlavní protagonista a já věděl, že na to musím jít do kina, že to bude pecka. Slibovali temného batmana, návrat ke kořenům, drsnou podívanou. Miluju film Memento, geniální práce s filmovou řečí, takže jsem Nolanovi hodně věřil. A pokud se Balea týče, v Equilibriu a Americkém psychu dokázal, že se umí tvářit vážně drsně. Ale co za patvar z toho vznikl, to fakt nechápu. Mám rád anime, tak bych ještě překousl nějaký ninja výcvik, ale celý blábol o světovém řádu, o tom, že zabití Waynových byli způsobeno jimi? To už je na mě moc. A co bylo ještě horší byl hlavní záporák. Teda jestli tam nějaký byl, protože šašek s pytlíkem na hlavě, co fouká na lidi drogy mi teda jako srovnatelný oponent mému oblíbenému komiksovému hrdinovi nepřijde. Naprostý výsměch. Hvězda je za hudbu, která byla majestátní, zejména ke konci mě fakt dostala. Možná jsem šel do kina s moc velkým očekáváním, ale zatímco Temný rytíř má u mě 95%, tenhle začátek se podle mě opravdu nepovedl. 30%

10 položek a méně (2006)

Takhle si představuju nezávislý film. Příjemné, oddychové, postavy jsou dobře napsané, živé a hlavně fungují spolu. Žádný přeslazený happyend, geniální dialogy, Sheldon, když ještě nebyl Sheldon. Vřele doporučuju všem. 90%

Hank a Mike (2008)

Celý nápad s velikonočními zajíčky je dobrý a překvapivě dobře funguje, asi ve čtyřech momentech vás opravdu pobaví Hank a celá série s úřadem práce je geniální. Zbytek filmu je ale nuda a šeď, film v druhé půlce naprosto ztrácí dech a vy si prostě jen přejete ať skončí. 55%.