• Pohádka

Lurdy (2009)

Popisek k DEF zněl ve smyslu, že jde o film, který ukazuje zkomercializovanost "posvátných" míst a povrchnost lidských bytostí. Řekla bych, že je to dosti pěkně vystižené. Je to znepokojivý film. Možná i protože nemá vlastně žádného úplně pozitivního - respektive neproblematického a zamilováníhodného - protagonist(k)u. Sylvie Testud opět nezklamala.

Cizinka (2010)

Trochu mě děsí, že téměř všechny filmy z Německa s imigrantsky-tureckou tematikou končí dost stejně. Na druhou stranu, nelze upřít tomuto filmu, že se snaží režijně trochu z tohoto stereotypu vymanit. Nechci prozrazovat konec, takže už jen stručně... je to zajímavý a koukatelný film (o čemž svědčí i fakt, že Romák - můj věrný spoludivák - neusnul :-) ).

Funny Games (1997)

Tenhle film jsem viděla hodně dávno na maratonu DEF v Lucerně, ale dodnes se mi neustále vybavuje ta atmosféra a pocit překvapení, děsu a naprosté beznaděje. Výhodou bylo, že jsme nevěděli, "na co to jdeme", takže o to více tento film působil. Každopádně, myslím, že v rámci realistického "hororo-trileru" je a bude pro mě tento film na prvním místě. Úžasný začátek, kdy si režisér vyhrál s kontrastem klasické a (myslím) tvrdé metalové hudby jako úvod pro další zběsilý, stejně kontrastní vývoj. Film je nádhernou ukázkou toho, jak má absurdita blízko k realitě - resp. realita k absurditě...

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Příjemná komedie s příjemným příběhem a celkem vtipným parodickým začátkem a koncem ve stylu Mamma Mía. Grant a Barrymore jsou zajímavý pár, mezi kterým to docela pěkně sexuálně, ale i kamarádsky jiskří - takže obě polohy - pracovní i vztahová jsou uvěřitelné. Jediné, čeho se nemohu zbavit, je dojem, jakoby celý film byl jen "začátek" a nějak mi chybí pokračování.