• Western

Já, robot (2004)

Technika je dobrý sluha, ale zlý pán...

Nechoď klepat na dveře (2005)

Zaujímavý film o zodpovednosti s veľmi dobrým vyjadrením psychického rozpoloženia hlavných postáv. Odporúčaná prístupnosť: od 15 rokov.

John Chisum (1970)

Umelecko-duchovný skvost a veľké dobrodružstvo zároveň s originálnym úvodom, ktorý má dokonca nenásilné prepojenie aj na záver filmu. Z duchovného bohatstva filmu spomeňme aspoň niekoľko myšlienok: medzi pomstou a spravodlivosťou je veľký rozdiel; neexistuje Bohom zabudnutá krajina; víťazstvá nezištnej lásky nad sebeckým egoizmom; prirodzená autorita charakterných ľudí, ktorí vedia ovládať svoj hnev; pravá láska hľadá skutočné šťastie pre toho druhého aj za cenu veľkých obetí; pri hľadaní manžela, manželky sa netreba unáhliť a treba zamestnať nielen cit, ale aj rozum!

Klaun (2005)

Lahôdka pre milovníkov akčných filmov, ktorá má aj zmysluplný dej a posolstvo. Priateľstvo a dôvera je viac ako zlato!

Svět zítřka (2004)

Vo filme je skrytý silný apel na naše konanie, aby bolo zodpovedné, lebo naše činy majú ďalekosiahly dosah, a to buď pozitívny, alebo negatívny - podľa toho, či boli naše skutky dobré, alebo zlé. Vo filme môžeme vidieť aj prepojenie dvoch statí z Biblie - potopy sveta a podobenstva o pšenici a kúkoli. V neposlednom rade treba pochváliť napínavý, dynamický dej so zaujímavými zvratmi, krásnu hudbu, triky a audiovizuálnu stránku vedecko-technických vynálezov.

Čert ví proč (2003)

Zlými prostriedkami človek nemôže dosahovať dobrý cieľ - a tu sa práve toto deje. Film môže tak akurát poslúžiť vychovávateľom ako výstraha - príklad filmu, ktorý deti zavádza do bludov. Škoda, že sa tu lepšie neprepracoval najmä vzťah človek - čert, lebo po umeleckej stránke (aj trikovej) je film dosť vydarený.

Simone (2002)

Film veľmi názorne vykresľuje ako vyzerá masmediálna manipulácia, aj s jej tragikomickými následkami. Dajme si pozor, aby sme sa v živote neorientovali na niečo, čo v skutočnosti neexistuje...

Vinnetou a Old Firehand (1966)

Pomáhajú mexickému mestečku Miramonte, ktoré je obliehané banditmi. Výborná hudba, kamera, herecké výkony, dynamický, napínavý, zaujímavý a poučný dej!

Joseph (2005) (TV film)

Spleť medziľudských vzťahov v napínavom filme s presvedčivými hereckými výkonmi. Obetavá láska a dôvera budujú pevné priateľstvo. Poslušnosť a vernosť dobru nám dáva krídla...

Sant'Antonio di Padova (2002) (TV film)

Darilo sa mu v rytierskych súbojoch, no v živote ho čakali ešte ďalšie a dôležitejšie výzvy... Vytrvalo hľadal Božiu vôľu, aj za cenu veľkých námah... Teraz pomáha v hľadaní nám... Film má krásnu ústrednú melódiu. Za všetky myšlienky aspoň jedna: "Otázok je veľa, no je len jedna odpoveď... Ježiš Kristus, náš Pán a Kráľ."