• Western

Policejní akademie (1984)

Vo filme je nám opakovane, až do samého konca servírovaná mravná neviazanosť tak, ako keby išlo o nevinné radosti a žarty. Bez tohto zavádzajúceho deformujúceho prvku to mohla byť krásna akčná komédia.

Gorily v mlze (1988)

Oči sa môžu popásť na krásnej prírode a roztomilých opiciach. Pozorný divák môže vo filme nájsť dve veľké poučenia: povrchný a hriešny vzťah medzi mužom a ženou nemá dlhú trvácnosť; zvieratá treba ochraňovať, ale nie na úkor človeka.

Krasavec Beauty (1994)

Príbeh krásneho čierneho žrebca, ktorý nám môže symbolizovať našu dušu... Ak sa o ňu staráme, je krásna a veľmi užitočná, ak ju zanedbávame, ak jej škodíme, je to bieda...

Stepfordské paničky (2004)

Úvod veľmi pekne poukázal na to ako môžu "reality show" rozbíjať manželstvo, rodinu. Film však potom už pokračuje - čím ďalej, tým viac - neprehľadne až nelogicky, pokrivkáva nielen esteticky, ale aj morálne. Škoda, lebo ústredná myšlienka je veľmi pekná: Ani muž nemá zotročovať ženu, ani žena muža. A ešte jedna: Robot nikdy nenahradí životného partnera v manželstve, aj keď vykoná všetko, čo mu povieš, nikdy Ti nepovie zo srdca, že Ťa miluje...

Boj o Jessicu (1995) (TV film)

Mama zachraňuje dcéru z pazúrov prostitúcie... Film je zdramatizovaním skutočnej udalosti.

Divá Bára (1949)

Bára je krásne dievča, no nielen zovňajškom, ale aj svojimi vlastnosťami - úprimnosť, odvaha, nefalšovaná láska. V dedine, v ktorej žije, však "rozkvitá" poverčivosť a závisť. Mnohí ju tak považujú za akúsi čarodejníčku. Sú však aj takí, ktorí sú jej oporou. FILM SA KRÁSNE VYSMIEVA Z POVERČIVOSTI, Z KTOROU MAJÚ, PARADOXNE, PROBLÉM EŠTE AJ MNOHÍ ĽUDIA 21. STOROČIA, NAPRIEK VŠETKÉMU VEDECKO-TECHNICKÉMU POKROKU. KTO JE ÚPRIMNE ODDANÝ BOHU (DOBRU), NEMUSÍ SA NIČOHO BÁŤ, ANI DIABLA, HOCI EXISTUJE. Žiaľ, v úvode je prinajlepšom diskutabilné zobrazenie divokého - rozpustilého správania hlavnej hrdinky.

Souboj cti (1996)

Muž, ktorý má za sebou veľké dobrodružstvo... Bol chlapcom ulice, chodil na choduliach, žongloval, ale aj kradol... Teraz je z neho majster bojových umení, no hlavne charakterný, poctivý človek, ktorý nestrpí bezprávie...

Nebezpečná známost (2002)

Aj dievča s krásnym zovňajškom sa stane odporným, keď jej egoizmus nepozná hraníc... Vo filme môžete tiež zakúsiť spolu s hlavným hrdinom trpkosť nevery a radosť z nápravy cez obetavú lásku... Treba ešte pochváliť citlivé zobrazenie chúlostivých scén.

Showtime (2002)

Škoda, že raz sa úplne zbytočne vyskitla (aspoň v českom dabingu) jedna z najhorších, najvulgárnejších nadávok. Takto film stratil v hodnotení jednu hviezdičku.

Flákači (1995) odpad!

Nechutnosť intímnych homosexuálnych vzťahov. Film, ktorý netreba ani celý vidieť, aby ste vedeli, že je to odpad.