• Western

Kokosy na sněhu (1993)

Nikdy sa nevzdať a byť sám sebou... Film je pre diváka pestrou a kvalitnou ponukou, ktorá je výborne umelecky spracovaná: zábava, dobrodružstvo, napätie, dynamika, poučenie, dojímavý príbeh.

Rudolf na ostrově hraček (2001)

Po výchovnej stránke, hlavne čo sa týka detí, je tu záporom vymyslenina Santa Clausa a jeho klamstvo, keď odvrhnutej hračke (macko) hovorí, že chlapec, ktorý ju dostal si ju opatroval, pritom sa k nej tak správal, že sa dostala až na smetisko. Pozitívom je veľmi pekný apel na deti, aby šetrne a citlivo zaobchádzali s hračkami, tiež aby sme boli spokojní s tým, aké dary sme dostali - sob Rudolf bol so svojím červeným nosom veľmi užitočný, hoci zo začiatku s ním nebol spokojný. Pochváliť treba výborný slovenský dabing, aj spevu. Divákov tiež poteší krásna až dojímavá hudba a veľmi pekná animácia sobov, prírody, domov. Naopak, niektoré postavičky by mohli byť krajšie zobrazené, napríklad snežný muž vôbec nezapadá svojím spôsobom stvárnenia medzi ostatných.

Tom Horn (1980)

Podľa skutočných udalostí. Ochrancovi práv sa za pomoc dostane namiesto vďaky falošný súd s trestom smrti. Nepripomína nám táto otrasná odpoveď na vykonané dobro niečo z nášho života? Nepripomína nám to našu drzú nevďačnosť voči nášmu najväčšiemu Dobrodincovi, ktorú nazývame hriech?

Hvězdná pěchota (1997) odpad!

Vo filme je úplne zbytočne načrtnutá mravná voľnosť tak, ako keby to bolo v poriadku, napríklad muži a ženy nemajú oddelené sprchy. Zdá sa, že je tu skrytá aj reklama na eutanáziu. Bez týchto zavádzajúcich deformujúcich prvkov to mohlo byť veľmi pekné akčné sci-fi.

Policejní akademie 3 (1986)

Po prvých dvoch dieloch prichádza konečne "policajná" komédia bez závažnejších morálnych (prípadne umeleckých) trhlín.

Batman (1989)

Tajomný hrdina, ktorý bojuje proti bezpráviu a za spravodlivosť... S bohatstvom sa dá naložiť rôzne... Je úžasné, keď sa využije na dobro!

Smršť nad Pacifikem (2005)

Sú obmedzenia, ktoré zachraňujú život... Film má veľmi peknú ústrednú melódiu.

Pozor, obří žena! (1993) (TV film)

Žena nie je niečo, ale niekto! Je osobou, nie hračkou v rukách muža! Má byť hrdá na svoju dôstojnosť, strážiť si ju a ostatní majú rešpektovať jej veľkosť! A keď im nestačí svedectvo milujúcej manželky, tak túto pravdu podporí originálnym spôsobom aj mimozemská civilizácia... Z hlavnej hrdinky spraví obra...