• Krátkometrážní

Je to i můj život (2009)

Naprosto uchvacující film, smutný, pravdivý, k pláči se často uchylujícím lidem to určitě nahrne slzy do očí, příběh je zajímavý, nepříliš otřepaný, zpracování taky, herecké výkony obdivuji asi nejvíc. Tento film musí každý vidět :) 5*

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Z tohohle filmu jsem vážně nadšená, sežrala jsem VŠE i s navijákem. Ano, některé ty scény (třeba s býky) jsou až moc, ale není to jen akční film, je to i komedie, takže jsem je brala s naprostou rezervou a dobře jsem se jim zasmála :D Kdyby to komedie nebyla, tak hodnotím možná jinak. Tom Cruis a Cameron Diaz mi do těch rolí skvěle sedli, celý film jsem prokoukala s úsměvem, samozřejmě se nedá srovnávat s jinými filmy, kterým bych dala 4 */5, ale koukám na něj jako na jednotlivce, a tak je má mít! Nepřijde mi, že by tam bylo nějaké klišé, navíc je to komediální akčňák a to je skvělá kombinace :D ... vážně, ten film se mi líbil a tolik k němu píšu, protože má hodně špatných ohlasů :D :)

Kuky se vrací (2010)

Já vám nevím, na jednu stranu musím uznat zásluhy za originalitu, provedení, krásné ukázání lesního života... ale jinak jsem se valnou část z tohoto filmu pronudila. Ke konci už to bylo lepší, ale i tak jsem chtěla tento film častokrát vypnout, asi není pro mě. Co se týče děje, ano, originilatia bezpochyby je, ale jinak mě tento film nijak neoslovil. (hudba je ale super)

(K)lamač srdcí (2010)

Tak tento film mě silně zklamal. Čekala jsem, co to není za super romantickou komedii, jak má vysoké hodnocení a všichni chválí... a - eh? Klišé za klišé, střídá to nějaká ta originální věc, ale nic moc. Takový příběh jsem viděla tisíckrát a nesmyslnější happyend snad nemohl být ... jo, dalo se na to dívat, ale ne, nelíbilo se mi to. I´m sorry.

Spalovač mrtvol (1968)

Toto hodnocení píšu s odstupem času. Jako ostatní asi musím ocenit výkon Hrušinského, to má od Švejka opravdu daleko, je to pan Herec. Naprosto dokonale zahraný psychopat,... věřím, že se může rovnat knize (ale knihu jsem nečetla). Celkově ten příběh osvětluje hodně to myšlení lidí, kteří dělali za 2. světové války to, co dělali. Ale celkově se mi ten film až tak nelíbil. Myslím, že na tyto filmy moc nejsem. Ale popřít, že je to opravdu dobrý film, že herecké výkony jsou obdivuhodné (hlavně ten Hrušinský, hodně postav mě i štvalo, což znamená, že jsou taky dobře zahraní :D) a jak jsem hodně četla na csfd a musím souhlasit, jak to bylo natočeno - kamera - bravurní :) Navíc jak je to zrůdné, k tomu ta hudba okolo... Asi tak, ale podruhé to určitě vidět nechci, ale je to jeden z filmů, který bychom vidět měli.

Pád Třetí říše (2004)

Tento film se podle mě MUSÍ vidět v originále. Není to jen německý film, je to vyloženě film o Německu a pokud chcete mít opravdový prožitek a říct, že jste viděli Pád Třetí říše, je to podle mě naprosto nejlepší s němčinou. Originál :) ... až ke špičkám noh smekám před hercem, který ztvárnil Hitlera. Dokonalost... lepší herecké podání jsem dlouho neviděla, jestli nějak vidím Hitlera, tak takto. Jak on řval, jak se vyjadřoval, jak vystupoval... s dabingem to nikdy nemůžete tak ocenit. Před ostatními herci smekám o něco výš, ale stejně tak až dolů k nohám, protože myslím, že všichni herci hráli opravdu úžasně. Dvě hodiny a já to sledovala a poslouchala... přitom co se týče děje to není tak nabyté, ale je to historie a mě to opravdu pojmulo. Můžu JEN dopuručit, ale JEN v originále :)

Snídaně na Plutu (2005)

Tento film je vážně skvělý :) Nejen, že herecký výkon hlavního herce je dokonalý (že má ženské rysy mu jen pomohlo :) ), ale i ten příběh. Tento příběh je o transvestitovi (a homosexuálovi) Patricku Brodenovi, kterého ztvárnil Cillian Murphy. Takový naivka, který jde světem a hledá Tajemnou dámu, sympatický a svůj. Film trvá dvě hodiny, ale to vůbec nevadí. Je rozdělený na kapitoly jako kniha a to je fajn, víc to udrží u obrazovky. Na konci jsem si říkala, jak je to krásná ženská, takže tak k jeho výkonu! :) Je to film o životním příběhu jedné zajímavé osobnosti.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Tento seriál může působit jako vymývačka mozku, možná v mnoha směrech je, ale vždy mi poskytla báječný uvolnění, hlavní postavy se mi moc líbí (Carrie mě trošku štve :D), ty příběhy vesměs taky, určitě doporučuji, přestože to může být i trošku kontroverzní seriál :)

Sociální síť (2010)

Film víceméně úplně bez děje (dialog), ale jak je to aktuální otázka a jak jsem netušila, kde se vlastně vzal Facebook, je to hrozně chytlavý film a moc mě zajímala každá minuta. Kdyby to bylo o vzniku MySpace, asi by to tak hot nebylo, protože ho nepoužívám, ale celkově je zajímavé zjistit, jak to funguje a začíná :) A taky je to podle skutečné události a se skutečnými jmény.

Svět podle Prota (2001)

Jakože nemám ráda mysteriózní, tak tento film se mi moc líbil :) Zní realisticky, zápletka není po jednom jiném filmu tak žhavá (nebudu říkat o který se jedná, protože by to některým mohlo být hned jasné), ale přesto je to moc pěkně zpracované a poměrně uvěřitelné (samozřejmě s nevysvětlitelným mysteriozním koncem, ale je v normě :) )