• Krátkometrážní

Pat a Mat - Kopají bazén (2004) (epizoda)

No, kdyby ukázali, co se stalo doopravdy po výbuchu dinamitu, asi by se ten seriál musel přejmenovat ... ale konec nemá chybu :D

Marley a já (2008)

Na tomto filmu se mi hrozně líbí, že je tam vyprávěný vztah muže a ženy po dost dlouhou dobu bez známky nevěry a touhy po nevěře. Sex tam taky není. Je to o příběhu manželského páru od příchodu psa po smrt psa. Je to z části i příběh toho psa, ale spíš celé té rodiny jako celku. Práce, příchod dětí, stres z dětí... zasahuje to do hodně oblastí. Je to přirozené, nenásilné, neamerické, nezhappyendované... nedává to však ani moc napětí, akce, očekávání.

Pat a Mat - Trezor (1994) (epizoda)

Ano, vůbec nikdo nepozná, že je na té stěně něco divného :D

Vláček Kolejáček (1959) (TV film)

Prosíme pozor, zastavte vláček kolejáček! - tato věta je poměrně silná, ... celkově se tento snímek dá metaforicky převést na všechny možné jiné situace odpoutání se. Pěkné.

Co jsme udělali slepicím (1977)

Když si vezmete, jak je to doopravdy...co by se stalo doopravdy, však je to normální, že.

Kachorra (2002) (seriál)

Je vtipné sledovat samé Odpad!. K seriálu nemám říct jaké pozitivum, ale sledovala jsem ho jako menší a nevzpomínám na něj špatně. Vždycky záleží na věku, v jakém daný film, seriál, pohádku vidíte, na tom, jak si to přeberete a jestli si z toho snažíte něco vzít, nebo k jakým jiným účelům využijete sledování daných snímků, a pak na neposledním místě hraje roli nostalgie, prostředí a situace, ve kterém seriál vidíte atd. Vše hraje roli :)

Jak se moudrý Aristoteles stal ještě moudřejším (1970)

Tak tento snímek mi připadá opravdu...pitomý. Jinak to nedokážu napsat. Ale proud slov do princovy hlavy byl povedený, za to snímku hvězdička přísluší - stejně tak za zpracování co se týče animace.

Láááska! (1978)

Tak pohádka to není určitě, přestože je toto dílko animované... eh, ten konec je TAK drastický a v celém kontextu to může člověka opravdu zasáhnout (bolestně).