Americký zločin (2007)

Z toho, co se přede mnou odehrávalo, mi bylo jednoduše na zvracení. Nejvíc asi z té hodňoučké zbabělé sestřičky. I když Sylviina poslušnost a odevzdání mi přišly zbytečně přehnané, tentokrát je to za plný počet.

Život ve strachu (2012) (TV film)

Bohužel nic zvláštního, odhadnutelné poměrně snadno, kromě celkem sympatické hlavní hrdinky nevýrazní a ne moc dobří herci, děj převážně nudný, zcény chvílemi trapné a z těch kytiček, co malovala, by si těžko někdo sednul na zadek. Ne vyloženě odpad, ale rozhodně nic, co by nějak extra stálo za zhlédnutí.

Penny se bojí (2006) odpad!

Chtěla jsem zhlédnout něco nenáročného a zhruba 50% hodnocení mi na thriller (o horor se v žádném případě nejedná) přišlo celkem ucházející. Teď nechápu za co. Na začátku byla celkem slušně nastíněná atmosféra, tvůrci do ní ale asi zapomněli začlenit děj. Takže následuje kýbl nudy, kde vzhledem k příliš tmavým záběrům navíc není téměř nic vidět. A i debil snad ví, že okna auta jdou zevnitř celkem snadno vykopnout, právě aby v něm nikdo nezůstal takhle zaklíněn.

Slepota (2008)

Jelikož se jedná o psychologické drama, nezaškodilo by, kdyby se na něm podílel nějaký ten psycholog. K tomu zde evidentně nedošlo. Ukažte mi ženu, která se nechá dobrovolně znásilnit, když může toho hajzla jednoduše zabít. A ta snaha všech, hlavně aby nepropukla válka, mi teda taky neseděla, spíš mě rozčilovala. Jinak je film ale celkem koukatelný.

Week-End (1967)

Proč tohle někdo točí? A proč se já na to vůbec dívám? Mohl to být naprosto geniální počin, nebýt těch nekonečných filosoficko politických pasáží. Takhle jen příšerně nudná blbost s pár drsně vtipnými momenty.

In nomine Patris (2004) (TV film)

Tohle je pro mě dost rozporuplný film, který jen nerada hodnotím průměrně. Já vím, co je autorská licence, a v zásadě nemám nic proti vyobrazení režiséra jednoho z nejhorších propagandistických žvástů jako největšího sympaťáka pod sluncem. Proč je ale ve filmu dán do popředí jeho pravděpodobně fiktivní vztah s Toufarovou neteří, to nechápu. Autorům se snad historické téma nezdálo dostatečně nosné, aby se ve filmu zaměřili jen na něj, a museli natočit tohle skoro romantické drama? Kdyby film neměl pojednávat o čihošťském zázraku, neřekla bych ani slovo, takhle jsem ale čekala něco jiného a byla docela zklamaná.

Škola základ života (1938)

Jo, to byly časy. Za kritiku a zesměšňování sboru vyhazov. To by se asi páni profesoři divili, co si studenti dovolí dnes :-)

Věčný žid (1940)

Okatá propaganda, chvílemi méně, chvílemi více sugestivní.

Tak nevyhrožuj (2001)

Tahle věc se mi vryla do paměti jako snad největší magořina, co jsem kdy viděla. Nelze popsat, musí se vidět. (Jen pro silné povahy.)