Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Dojemným válečným filmům obvykle nedávám plný počet, ale tenhle mě bavil. Nevadily mi faktografické chyby, i když uznávám, že jsou do očí bijící. Film mi nepřišel srdcervoucí, spíš tak nějak roztomile drsný. Jo, asi jsem zvrácená osoba...

Muž v ohni (2004)

Film se mi líbil, a to nemám ráda akční a obvykle nadávám na snímek delší než 100 minut. Bohužel konec to srazil výrazně dolů...

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

No dobrá, máme to tedy úspěšně za sebou. Nejsem velký fanoušek Pottera, knihy jsem nečetla, ale filmy jsem tak nějak příležitostně zhlédla. Poměrně vysoké hodnocení dávám proto, že si sága udržela slušnou kvalitu až do konce, což se u tolika dílů moc často nestává. Jedinou výjimkou jsou Relikvie 1, které vznikly čistě kvůli výdělku a je to na nich hodně vidět, procenta, která tu mají, si v žádném případě nezaslouží. Na druhou stranu, nemůžeme tvůrcům až tak zazlívat, že využili šanci vytřískat z toho ještě víc peněz. Všechny ostatní epizody jsou slušnou pohádkou, celkem příjemně koukatelnou, i když přeceněnou stejně jako kniha a všechno kolem.

Klíč (2005)

Téma už bylo zpracováno vícekrát, nic nového. Na druhou stranu je film zvládnutý poměrně dobře.

Útok vraždících rajčat (1991) odpad!

Nevadilo by, že je to blbost, taky je to parodie. Ale na tomhle prostě není vůbec nic vtipného.

Hasiči (2010) (TV film) odpad!

Dávám odpad ne proto, že by se na film nedalo koukat. Námět vystačil jen na sotva hodinový příběh, a "film" přesto nemá v podstatě žádný pořádný děj. Vypadá to jako pilot k nějakému seriálu, který se ale nekoná. Když nemám o čem točit, tak netočím!

Berlin Calling (2008)

Drogy jsou špatné... opět... Pro fanoušky hudby a tohoto žánru možná zajímavá podívaná, pro mě jen už stokrát omleté klišé, tentokrát bez děje.

Podobizna (1947)

Začátek vypadá slibně, ale pak už následuje jen klišé typu chudý zbohatne, ztratí smysl pro hodnoty, které měl, okolí se od něho odvrátí, atd., atd... O horor se nejedná v žádném případě, spíše nepovedené drama s drobným náznakem fantasy. Ani s přihlédnutím k době vzniku nehodlám filmu dávat lepší hodnocení.

Já-tě-vidím.com (2006) odpad!

Obvykle jsem mírná a i těmhle americkým ptákovinám nějakou tu hvězdičku utrousím. Na tomhle filmu ale není nic, filmy na toto téma už tu byly, zpracování bez nápadu, nudné, zbytečně sprosté...

Hotel pro cizince (1966)

Snová atmosféra je zpočátku příjemná a absurdita příběhu chvílemi úsměvná. To vše ale časem přechází až do trapnosti ,a z filmu se tak stává fraška, která nikam nevede. Přesto ale můj dojem není úplně zkažený a film u mě ještě dosahuje alespoň průměru.