Hlubina (2002)

Horor s období druhé světové války odehrávající se na americké ponorce uprostřed Atlantiku. Film má dobrou atmosféru, sympatické herce, sakra dobré napětí a hororové scény a potom i ten děj je vcelku stravitelný. Je to dobře zpracované a pro mě je to další podařený kousek v žánru hororu.

Mrtvá hlídka (2002)

V první řadě musím pochválit skvělý soundtrack. Hudba byla ve filmu opravdu hodně vydařená. Už při úvodní scéně na bojišti první světové války. Co se týče herců, tak ti byli sympatičtí a přesvědčiví co se postupného ztrácení rozumu a stupňujícího strachu týče. Z hororové části je to podařené a místy slušně napínavé. Co se, ale děje týče tak tam to skřípalo. Během filmu děj jde jednoduchým přímočarým směrem. Vysvětlení pro ty co z toho byli doplantaní jak já. !!!SPOILER!!! Pokud jsem v hororu, dostanu se do životu nebezpečné situace, zázračně "vyváznu", pak se objeví mlha a začnou se dít divné věci, je čas vymyslet si epitaf. (je jedno, jestli na vás někdo střílí (Šestý smysl), máte autonehodu (Smrt přichází v bílém), spadnete s letadlem (Pasažéři) nebo spácháte sebevraždu (Ti druzí). Mimochodem, pointa je to tak provařená, že jsem o ní uvažovala i při hororu Pandorum, kde mě autoři pořádně vypekli. Tvůrci nám v Mrtvé hlídce nechali "pár" vodítek :-) 1) Střelba, noc, výbuch kranátu před hlavou...a pak den, mlha, nikde nikdo. 2) Zastavily se hodinky (kapitánovi i doktorovi, baví se o tom v zákopu). Velmi typický příznak :-) 3) Pokud je někdo na pochybách, co se děje, prozradí vysílačka. "jednotka Y, nikdo nepřežil." 4) Je-li ale stále někdo na pochybách, jeden z vojáků to přímo řekne "Necítím své srdce. Zemřeli jsme tam v tom zákopu, jen to ještě nevíme." 5) A pokud stále tápete, podívejte se na název filmu :-) Mimochodem, tohle pojetí očistce je mimořádně kruté.!!KONEC SPOILERU!! Todle vysvětlení od uživatelky Sinue mi pomohlo tenhle film docenit v pravé míře a proto ten počet, který sem dal.

Komando (1985)

Jedna drsná hláška za druhou, hromada zbraní, něco přes 100 mrtvých a v tom všem pobíhá hora masa jménem Arnold Schwarzenegger. Nezapomenutelný film, který řadím mezi klasiku akčních filmů. Děj je sice chabý, ale tady de o pobavení a to se povedlo v maximální míře. Celý film jsem s bráchou počítal kolik, že je tam mrtvých. No Nejvíc sme jich napočítali v posledních 20 minutách, kdy Schwarzenegger začal řádit jako kdyby mu někdo chtěl podpálit zadek.

Prometheus (2012)

„Zažijete něco zcela neočekávaného.“ Tohle sem četl v jednom film. magazínu před Prometheovou premiérou. A jestli to byla pravda? Z mojeho pohledu zaručeně ano. Film jsem viděl 3x z toho jednou prodlouženou verzi (PrehistorikCut). Prometheus se pro mě stal asi tím nejzáhadnějším sci-fi snímkem, který jsem zatím viděl. Každá z postav filmu má svůj vlastní motiv, svůj vlastní cíl a já už sem se v tom všem ke konci ztrácel. Každopádně DC verze (díky, té dobré duši, která si s tím pohrála a udělala tuhle verzi, když nám ji studia nebyla schopná ukázat) mi v tom Lindelofově bordelu udělala trochu světlo a Promethea vidím hned líp. X věcí dává větší smysl, než při projekci kinoverze. Herecké výkony jsou obdivuhodné a Fassbendera bych vystřelil na nominace na Oscara za perfektně zahraného Davida. Efekty byly dechberoucí (čelist jsem nemohl najít delší dobu) a spolu s hudbou dobře zahušťovali, už tak dost ponurou atmosféru filmu. Po dlouhé době zase drsné, ponuré, místy hororové a záhadné sci-fi. Díky konci doufám v druhý díl, který (v což taky doufám) nebude psát Lindelof, ale někdo mnohem schopnější, protože ty nedostatky tu stále jsou. „Because you.. You and I.. We are superrior. We are Creators. We are Gods. And Gods never die.“ 85%

Predátor 2 (1990)

Schwarzeneggera vystřídal Glover, džungli vystřídalo město, Predátor a mrtvoly však zůstaly při starém. Akcí, napětím a nápaditostí film nešetří a pobaví stejně tak dobře jako jeho předchůdce. Jeho kvality však nedostojí.

Saw 2 (2005) odpad!

Zhruba před půl rokem jsem se podíval na první část filmu SAW a dnes jsem shlédl jeho pokračování. Film, i když staví na základech vcelku úspěšné jedničky je tohle pokračování absolutní slabotou. Mě se to už nelíbilo. Nemělo to takové grády jako první díl a nebylo to, už ani tak originální. Film už je jen sbírkou sadistických scén, kdy se lidi snaží zachránit sami sebe před nechutnou a urputnou smrtí. Zbytečné násilí, zbytečné pokračování a myslím, že to je i poslední díl ze série SAW, který jsem viděl a uvidím.

Želvy Ninja (2007)

Nevím jak vy, ale mě se to hodně líbilo. Animace byla sakra vydařená a soundtrack byl taky dost dobrý. Děj byl zajímavý a jednoduchý. Vtipné, akční, napínavé a pro děti myslím, že i strašidelné. Atmosféra byla na místě a já si myslím, že pokud by nějaký film měl mít pokračování tak to jsou určitě Želvy Ninja. Spokojil bych se kdyby to pokračování bylo natočeno se stejnou animací ne-li lepší.