Temné patro (2008)

"Not six, not seven. Not hell, not heaven." Včera jsem se na to podíval a mám z toho rozporuplné pocity. Film se mi z jedné části líbil, ale z té druhé bych ho už vidět nepotřeboval. Lordi jsou jako skupina vcelku solidní hard rock, skoro až metal. Takže začneme u hudby. Ta byla v celém filmu hodně dobrá a ten song na konci taky vcelku slušný. Co se masek a zpracování týče tak to se mi hodně líbilo. Atmosféra byla taky dobrá včetně herců, ale celé to bylo nejak divně dané dohromady. Film je překroucený a divák se s ním točí jako spirála. Neví pořádně co se děje a na konci jsem vubec nevěděl o čem ten film vůbec byl. V závěru bych chtěl říct, že první půlka filmu měla vcelku solidní děj, atmosféru. No prostě se mi to líbilo. Pak tam nastaly komplikace v dějové lince a film táhl do kytek. Nevim co sem od filmu čekal, ale asi nic světoborného a dobrého. No ve výsledku jsem se od tohodle svého tvrzení moc neminul. Bylo to o ničem až na tu první půlku.

Temný rytíř povstal (2012)

"You are pure Evil. - No I am neccesary Evil." Jak jsem nikdy nesoucítil se záporákem tak tady s ním soucítím v plné síle. Nolan nám tu Banea vykresluje jako drsného, násilnického, chytrého a obětavého záporáka, který je schopen všeho jen, aby dosáhl svého cíle. Hardy ho zahrál skvěle a člověk s ním sympatizuje už od první chvíle, kdy se Bane ukáže na scéně. Hardy mi je sympatický a tady se doslova probil do mé Topky. Už ve Warriorovi se mi líbil a tady mě jen utvrdil v tom, že je to skvělý herec. Samotné zpracování Banea jako postavy je originální a působivé. Jeho hlas v angličtině je velice působivý. Jediná věc, která mi na filmu vadila a skoro pokazila celkový dojem díky mojím sympatiím k Baneovi byl SPOILER jeho odchod ze scény tím, že ho zabila Selina Kyle. Pro mě je to nedůstojný odchod jak pro Banea tak pro Temného rytíře. Při prvním souboji mezi Banem a Batmanem, Batman málem zemřel. Při druhém souboji si ho Batman vcelku slušně držel od těla, až do té doby, než mu přeťal ten jeho přístroj co má Bane na hlavě. To ho Bane zase málem zabil. Ale ne, ona tam musí přijet Selina Kyle a v rozhodujícím momentě ho zabít. A to je velké finále filmu na které sem čekal, kde bude dramatický souboj mezi Temným rytířem a samotným Banem. Škoda. KONEC SPOILERU. Každopádně to na filmu nijak extra neubírá jen pro mě je to menší zklamání a proto - *. No co tu máme potom. Návrat Temného rytíře na scénu je taky velice zajímavý. Christian Bale se nám tu představuje už jako chorý, starý muž, který se uzavírá před světem, až jednoho dne mu mladý policista řekne v co jako malý kluk věřil a že věří, že se vrátí zpátky. Díky tomuhle je Temný rytíř zpátky ve hře bránit svoje město před Banem. Bale jako v předchozím díle byl obdivuhodný. Efekty byly výborné a překvapení v podobě letadla Bat je parádní. Hudba je ve filmu úchvatná a Zimmer dokazuje, že je Mistr ve svém oboru. Nej. soundtrack: Rise, Why do we Fall ? Imagine the Fire. Marion Cottilard a Anne Hathaway jsou nádherné ženy a musím říct, že nevím, které to slušelo víc. Film byl vážný a dramatický. Je to epické zakončení. Je to konec jedné velké cesty, kterou Christian Bale a Christopher Nolan započali před 7 lety. Je to Povstání Temného rytíře !

Armageddon (1998)

Originální film o konci světa s dobrým hereckým obsazením, solidními efekty a skvělou hudbou od Trevora Rabina. Michael Bay je mistr vůbuchů a armádní techniky ve filmech. Humorem, akcí, romantikou a dramatickýmki scénami film přetéká. Dodnes nechápu a nikdy nepochopim jak může mít tak škaredý zpěvák od Aerosmith tak nádhernou dceru.

Casper a Wendy (1998) (TV film) odpad!

Caspera mám rád, ale tenhle díl se mi ani jako malému nelíbil a teď se mi to už vůbec nelíbí. Škoda slov.

Casper a strašidelné Vánoce (2000)

Jako malý sem měl Caspera rád a rád jsem sledoval jeho příběhy. Tenhle jsem měl moc rád a i když je tam tak šílená animace, tak ty 3* dám. Mělo to dobrý příběh. Byla to sranda. Postavy byly sympatické + (!) jako malého mě to zabavilo.

Věc: Počátek (2011)

Věc : Počátek je podle mě ten nejpodařenější prequel jaký kdy byl natočen. Vše skvěle zapadá do dějové linky s původním filmem a dává to smysl. Končí to přesně tam, kde Věc z 82 začíná. Zpracování monstra je stejně podařené jak v původním filmu, akorát už ne tak slizké. Krvavé scény už nejsou tak brutální, ale taky vcelku solidně zamávají s žaludkem. Herci v čele s Joelem Edgertonem a Mary Elizabeth Winsteadovou byli sympatičtí a dobře vybraní. Film měl podařenou atmosféru a napětí, ale nedosahovalo to kvalit původního filmu. Škoda. Jinak je to podle mě sakra podařený filmový sci-fi nářez a pro mě je to jeden z nejpodařenějších, brutálních sci-fi hororů za poslední 10-ti letí.

Sherlock Holmes (2009)

Světlo světa spatřil nový Sherlock Holmes v roce 2009 pod režijní taktovkou Guye Ritchieho v hlavní roli s Robertem Downeym Jr. jako Sherlockem a Judem Lawem jako doktorem Watsonem. Slušný záporák v podobě sira Blackwooda byl výborný. Hudba byla od Hanse Zimmera jako vždy skvělá. Zpracování jak postav, kostýmů bylo solidní. Atmosféra s dějem byly taky hodně dobře vymyšlené a vtip s akcí jim nechyběl. Příjemný film s velkou porcí akce, napětí, vtipu a solidními hereckými výkony dělá z tohoto díla zábavnou podívanou pro všechny generace, rasy a lidi jakéhokoliv vyznání a pohlaví.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Svižný, akční, dramatický, vážný a pro mě mnohonásobně lepší než první díl. Pokud to takhle se stoupáním kvality u Sherlocka Holmese půjde dál, tak se nemůžu dočkat 3 dílu. Film je co se týče zpracování jako nějaká skvělá pochutina pro gurmána a hudba je jako polibek od dívky. Vášnivý a nádherný. Herci své role zvládli obstojně a Robet Downey Jr. byl ohromný. Jude Law v roli Watsona byl o něco lepší než v prvním díle a Noomi Rapace byla krásné zpříjemnění filmu. Co se týče vtipných vsuvek tak mi přišlo, že jich tu bylo víc, než v prvním díle, ale zároveň byly vyvážené tou vážnou stránkou dějové linie. Dramatická stránka filmu byla pro mě vcelku překvapující a zároveň vítaná změna. Všechno to bylo drsnější a vážnější než v prvním díle a to se mi moc líbilo. První díl mi chvílemi přišel neslaný, nemastný. Tady to bylo všechno vyvážené a Guy Ritchie už věděl jak se má v tomhle filmu o Holmesovi pohybovat. Sice už to není ten galantní džentlmen, ale i tak se mi takhle "nová forma" Sherlocka Holmese líbí. Jediné co mi na filmu vadilo, bylo moc zpomalených scén při útěku lesem. V posledních 5 nebo 10 minutách jsem jenom nevěřícně hleděl na obrazovku jestli je to všechno pravda. Skvělé na dějové zvraty. Tolik jsem jich viděl naposled asi v HP 7 v 2 části. Na tenhle film je vážně radost pohledět.

Krakatit (1948)

Působivý snímek s hutnou atmosférou na motivy knihy Karla Čapka. Karel Höger obstál v této zkoušce ohněm. Pro mě hodně působivý místy až depresivní snímek o zbrani hromadného ničení a lidském chtíči.