Hvězdná brána: Návrat (2008)

U Návratu je stejný problém, jako u předchozího filmu - děj se hrozně vleče. To zajímavé (přílet Baala) se odehraje až v polovině. Do té doby se jen seznamujeme s tím, že se změnila realita. Divák Hvězdné brány je z běžných epizod zvyklý, že se tyhle změny reality odehrají za tři minuty. Není třeba se v tom nimrat desítky minut jako v tomto filmu. Druhá půlka je mnohem lepší a má spád. Jen to přesvědčování Tealca bylo nějaké moc jednoduché. Celkově je Continuum mnohem lepší než Archa pravdy, takže jsem spokojen. 3 a půl.

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Děj je neuvěřitelně nudný. Odlet na misi začne někdy okolo půlhodiny. Minuty koukáme na to, jak Tealc jde. Replikátoři na palubě jsou tu taky jen jako prodlužovák. Kromě nalezení archy a rozhovoru s Adriou (ten posouvá děj trochu dopředu, ale je plytký) se tu neděje vůbec nic zajímavého ani důležitého. Klidně by se to dalo sestříhat na délku jedné standardní epizody. Diváka tak zaujmou jen vlasové kreace Carterové. Ještě že jsem neviděl verzi s DVD dabingem. Stačily mi dvě minuty - takhle nějak vypadá profesionální překlad a voice acting bez jakéhokoliv kontextu.

Hvězdná brána - Rodinná pouta (2007) (epizoda)

Někdy píšu, že nápad dobrý, realizace špatná. Tak tady je to přesně naopak. Nápad byl dokonce tak špatný, že tomu ani výborná realizace nepomohla. Tak jsme si pobrečeli, dozvěděli se něco o vagínách a jdeme se řezat s Oráji.

Hvězdná brána - Odveta (2007) (epizoda)

"- Doufám, že jste se snažil mu vymluvit odchod." "- Ano, pane. Stejně tak bych moh stavět rozjetej vlak." Pořádný krvák. Bohužel epizoda nedává moc smysl. Kde se vzal, tu se vzal, najednou mocný Arkad, se kterým měl Tealc nevyřízené účty, ale jaksi se o tom zapomněl zmínit. "Chytíme ho, dáme ho do cely a... pohrozíme mu, že na něj pustíme Tealca." V závěru dojde k zajímavému boji a je konec.  Je to jak kdyby scénárista vytáhl ze šuplíku nějaký dřívější nápad a rozhodli se, že už ho teda natočí. Tak to moc nefungovalo. A Tealc se tu po většinu dílu chová jako magor. 2,5* "- Pokud dokážeme, že Arkad ohrožuje naši bezpečnost ..." "- Promiňte pane, to máme udělat jak? Máme mu najít v kapse atomovku?"

Hvězdná brána - Padouchové (2007) (epizoda)

Vtipná odpočinková epizoda, ve které si SG1 hraje na teroristy a rukojmí jim to moc nebaští :) "- Slibuji, že uděláme, co bude v našich silách, abychom splnili vaše požadavky." "- My nic nechceme."

Hvězdná brána - Pamatuj na smrt (2006) (epizoda)

Valu dohání minulost zrovna ve chvíli, kdy si nic nepamatuje. Dramatický a nakonec i emocemi naplněný díl. Až na tu nelogickou nehodu v autě, ta byla fakt podivná. A zajímalo by mě, čím si Vala zasloužila být členkou SG1.

Hvězdná brána - Protiúder (2006) (epizoda)

Jaffové se rozhodli vzít osud do vlastních rukou, ale jsou arogantní a poslouchají víc emoce než rozum. No a tak to dopadne blbě. Naštěstí s tímhle jejich přístupem jim to člověk přeje. Hodně konverzační díl plný nepřátelských setkání na palubě jedné orijské lodi. Role jaffů v galaxii je nyní minimální.

Hvězdná brána - Projekt Pegasus (2006) (epizoda)

"Odpověď jste dostal Jacksone, naložte s ní podle svého." Velmi silný moment. Napínavá epizoda, které bych skoro i dal plné hodnocení. Nebýt však závěru, který je tak přitažený za vlasy, že při takovém tahání by žádné vlasy nezbyly. Moje averze vůči atomovkám už dosahuje kritických hodnot - tady jich bylo dokonce šest.

Hvězdná brána - Morpheus (2006) (epizoda)

Oriové řádí v naší galaxii a členové SG1 mezitím vyrážejí na dobrodružnou výpravu za hledáním Svatého grálu. Tu jim však překazí spavá nemoc. Je to celkem dobrý díl, až na to, že se nesmrtelná SG1 zachránila na poslední chvíli a vedlejší postavy přitom běžně umíraly. Linka s psychologickým hodnocením Valy se mi líbila. Jen teda ten haha začátek "tvoje heslo znám" zase vyzněl trapně.