Fractale (2011) (seriál)

Po asi týždni od videnia neviem nájsť žiadnu scénu, ktorú by som zaradil medzi výnimočné. (Pozor, spoilery!) Zo začiatku to vyzeralo ako film pre deti ale po zaradení perverzného kňaza si netrúfam tipovať kto mal byť cieľová skupina. Rok vzniku 2011... všetko tu už bolo. A skutočne nechápem ako mohol fungovať ten reštart, keď Nessa bola pôvodne plyšový zajačik :-). Ale zároveň aj jediná zaujímavá postava. Keltský (írsky) zvuk záverečnej skladby Down By The Salley Gardens bol tak asi najväčším prekvapením.

FLCL - Season 1 (2000) (série)

Uletené statočne, aj celkom sranda, ale že by som mal pocit, že to musia hneď všetci vidieť, tak to teda nie. Body za ľavorukú basgitaru, večne zamračeného fagana a záverečnotitulkovú pieseň Ride On Shooting Star

Aoi Hana (2009) (seriál)

Mohlo to skončiť akokoľvek, ale vyšumelo to do prázdna. Prekvapenie na záver neprišlo. Škoda. Anime je však netypicky dospelé, bez obvyklých vtípkov a fanservisu. Takže aspoň to bola nová skúsenosť.

Kuttsukiboshi (2010)

Záver záverečný pre mňa vyznel ako pokus o odľahčenie, čo možno bolo myslené v dobrom, ale osobne by som dal prednosť drsnej psychológii. Zbytočne prekročili hranicu medzi ťažko uveriteľným a prakticky nemožným, čím zakopali hlavnú myšlienku. Na druhej strane, toto som naozaj nečakal :-).

The Unknown Girlfriend (2008) (seriál)

Taká somarina. A pritom s takou milou hlavnou hrdinkou... Mám z toho pocit, že niekto z hodinového príbehu potreboval vyrobiť seriál, tak doplnil stopáž nekonečným opakovaním primitívnych vtípkov typu puripurrin. Dúfal som, že to aspoň bude mať nejaký uzavretý koniec, ale márna sláva - seriál vraj pokrýva cca 2,5 zväzku z 9-dielnej mangy. Slečnu M.M. by bolo fajn zachrániť a premiestniť do nejakého lepšieho anime.

K-ON! film (2011)

Celkom fajn doplnenie a rozšírenie posledných častí druhej série, takže odporúčam pozerať v predpísanom poradí. Aj keď deja by mohlo byť viac. Ale v tomto prípade o dej asi až tak veľmi nejde ;-).

K-ON! - Season 2 (2010) (série)

Zaujali Azu, Mio, Ui. Azu-nyan pre mňa postúpila do pozície hlavnej postavy. Inak stále tá istá pesnička :-). (Videné vrátane "Planning discussion!", "Visit!" a "Plan!")

K-ON! (2009) (seriál)

Milá optimistická pohodovka. Ale neverím, že by sa po koncerte do klubu neprihlásilo aspoň dvadsať chalanov. Jáj, ono je to vlastne dievčenská škola. Taká škoda! :-). PS: Yui a Osaka... to naozaj sedí. (Videné vrátane "Winter Days!" a "Live House!")

Zero no cukaima - F (2012) (série)

Nebudem zapierať, že ma zasa dostal záver. Konkrétne predposledná časť. A hektolitre romantiky :-). Uznávam, že to nie je práve existencionálna dráma, ale keď pozerám háremovku, tak asi rátam s tým, že tam budú baby, baby a zasa baby. A teda aj prsia, prsia a ďalej to už poznáte. Jednoducho žáner má svoje povinné prvky. Na druhej strane Saito definitívne prestal prať nohavičky, čo je nepochybne tragédia ;-). Určite to nie je dokonalé, ale všetky štyri série som zvládol v jednom ťahu, takže ma to asi bavilo :-). Iba ma mrzí, že pre Tabithu sa nenašlo niečo lepšie. Chúďa, drhne ako otrok od prvej časti a zostanú jej akurát oči pre plač. Niekto má koláče bez práce, niekto zasa pár omrviniek hoci by sa zodral. Ja chcem rozprávkovejší koniec! Inak použijem nejakú likvidačnú mágiu! Hneď ako nájdem paličku ;-).