Zero no cukaima - Princess no rondo (2008) (série)

U mňa lepšie ako dvojka. Luise je menej hysterická a dokonca sa vzťah so Saitom začína podobať normálu. Síce len vzdialene, ale aj to je pokrok ;-). Plusové body za princeznú (teraz už kráľovnú), slečnu poloelfku, očarujúceho draka (vlastne dračicu), viac Tabithy a vydarený romantický záver. Škoda že sa nedá pridať pol hviezdičky. Vlastne, hmm... veď môžem pridať celú :-).

Zero no cukaima - Futacuki no kiši (2007) (série)

Podľa mňa je to taký mix Ružového pantera a Troch mušketierov ;-). Viacmenej stále zábavné, ale čaro nového z prvej série je preč a neustále vyznania lásky a jej následné zapieranie sprevádzané výbuchmi žiarlivosti (v prípade Luizy doslovne :-)) začínajú pomaly ale isto unavovať. A lekcie zo šľachtickej morálky ubíjajú nielen Saita.

Zero no cukaima - Season 1 (2006) (série)

Začínalo to ako komédia (a vôbec nie zlá). Potom to ale troška zvážnelo. Potom to zvážnelo až príliš. Ale potom prišiel krásny romantický záver, takže si vlastne nemám na čo sťažovať :-).

Lovec trolů (2010)

Originálny námet. Ale inak pusto a prázdno. Ani akcia, ani zábava. Chyby v logike ani nemá zmysel počítať. Na rozprávku zasa priveľa krvi (aj keď trolovia mi pripomenuli kameňožrúta z Nekonečného príbehu (teda okrem tých čo vyzerali ako prerastení krtkovia ;-)). Možno by to obstálo ako improvizácia, ale ako regulérny film? Neberiem.

Čúnibjó demo koi ga šitai! (2012) (seriál)

Žiť neznamená zabudnúť na sny. Ale vysvetľujte také čosi zatrpknutému povrchnému cynikovi, ktorý to vzdá ešte skôr, ako vôbec začne. To, čo vidieť, môže byť póza, pretvárka, ilúzia. Preto vidieť neznamená pochopiť. Ale naozaj zlé je ani nevidieť. Rebel proti realite nemusí mať vždy pásku cez oko. PS: Veľmi povzbudzujúce finále. Ďakujem za kus nádeje.

True Tears (2008) (seriál)

Tiché, smutné, dramatické, netypicky vážne anime. Zákerné studené zlo proti splašenému tlkotu srdca. Napätie by sa dalo krájať a naozaj som bol v strese, ako to dopadne. Prečo? Pretože som fandil snáď všetkým postavám. Ale šťastie nie je pre každého. Realita.

Kozure Ókami: Meifumandó (1973)

Nejako sa mi to prejedlo. Priveľa komixovosti, nedôveryhodný dej, patetické momenty... Jediné čo ma dokázalo prebrať z apatie bol posledný dialóg. Nič moc.

Juru juri - ♪♪ (2012) (série)

Najlepší bol koniec. To nie je irónia, naozaj sa mi tá divadelná časť páčila najviac :-). Jedine ľutujem, že sa aspoň jeden románik niekam neposunul. Mohli sa riešiť úplne iné problémy ;-).

Juru juri - Season 1 (2011) (série)

Zo začiatku to nevyzeralo nejako zvlášť dobre, ale asi aj autori to pochopili, takže postupne pribúdajú postavy, dej sa stáva zľahka absurdnejším a celé to nejako postupne naberá na tempe, takže hor sa na druhú sériu :-).