Gyo (2012)

Dosť veľmi zle. Tým myslím dosť veľmi zle. A to ešte nebolo cítiť ten smrad ;-).

Hra o trůny (2011) (seriál)

(po prvej sérii) Obdivujem ľahkosť, s akou autor likviduje aj tie pre dej navýznamnejšie postavy a pritom vždy nájde cestu ako v nezmenenom tempe pokračovať. Motívov je totiž po kope toľko ako v skladbách S.O.A.D. Ťažko hádať, ktorá dejová línia je vlastne tá dôležitá. Pre fanúšikov romantických rytierskych príbehov to však nie je. Ale realitu si viem predstaviť aj omnoho drsnejšiu. Pre mňa chvályhodná snaha rozdupať klišé žánru. (po štvrtej sérii) Už troška opozerané, ale stále vysoko nadpriemer. Čo rozhodne nepotrebujem vidieť sú zombíci, ale našťastie sme stále bez mimozemšťanov, takže akotak dobre ;-). Kto ma ešte baví sú Mesiac môjho života (a draci), čím ďalej tým viac sadistická slečna idúca za pomstou a malý princ s jasnou predstavou o ideálnej smrti :-). Osud ostatných postáv je mi viacmenej ukradnutý.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Dvanásť opíc , Šiesty zmysel , Frekvencia , Terminátor... Všetko tu už bolo. Popravy vyzerali dosť komicky. A hry s pamäťou nevyšli vôbec, pretože v alternatívnej realite nejaký Joe rozhodne nemôže nikomu chýbať. Jednoduchá zábava. Vzťah k postavám žiadny. Zapamätám si... čo by som si tak zapamätal... Že v budúcnosti bude zlato ľahšie :-).

Yumekuri (2012)

Keby to malo pokračovanie, pozerám ďalej :-).

Vajont - šílenství mužů (2001)

Udalosť určite stojí za povšimnutie, spracovanie je však na môj vkus príliš melodramatické až naivné. Pekné zábery, ale v skutočnosti to určite vyzeralo inak.

27 šatů (2008)

Jednoduché, predvídateľné, bez humoru a bez nápadu. Priemerný film by mal byť lepší ako tento. Možno taxikár mal z toho aspoň čosi ;-).

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Ani neprestávajúca dramatická hudba nedokázala zakryť plochosť deja, zvýraznenú nekonečnými filozofickými dialógmi prednášanými priduseným hlasom. Posledná akčná polhodinka ušla, no tradičný superhrdinský záver to spoľahlivo poslal späť ku dnu. Chýbali už len hviezdy a pruhy.

Choboraunyopomi Gekijou Ai Mai Mii - Season 1 (2013) (série)

Neviem, čo som videl. Pretože dej to nemalo. A preto to vlastne ani nemohlo skončiť. A ja hľadám ďalšie časti, reku kedy to už konečne naozaj začne. A nič. Tak nič :-).

Weiß Survive R (2009) (seriál)

Podobné prvej sérii, ale ešte väčší... väčšia... väčšie... No, písali veľkosť G? Jednoducho úlet :-).

Ore no kanodžo to osananadžimi ga šuraba sugiru (2013) (seriál)

Pomóóóć! Neviem si vybrať... Dúfam, že mi Eitova teta v ďalšej sérii pomôže ;-). // Dejovo priemerné, ale slečny sú milé-zlaté (väčšinou) a každá používa iné "zbrane", takže pozerá sa to dobre :-).