Weiß Survive (2009) (seriál)

Môže byť, len treba mať práve náladu na nejaký roztopašný nezmysel :-).

Denpa onna to seišun otoko (2011) (seriál)

Pohodička pohoda. Pozitívny aj keď nejasný záver. Ending druhej časti pohodlne obstojí ako samostatný krátky film. Niežeby prvý ending bol zlý.. A od tretej časti sú prvé tri sekundy endingu vyslovene hypnotizujúce :-). Toto nie je ani jeden z nich :-). Taký remix jednotky a dvojky, ale zato celá pesnička.

Guilty Crown (2011) (seriál)

Keby to odstrihli v polovici, nebolo by zle. Sledovať tretiu štvrtinu bolo vyslovene utrpenie. Shu je tragický prípad beznádejného neschopáka bez stopy po vlastnom názore alebo samostatnom rozhodovaní. Postaviť na ňom seriál nebol podľa mňa dobrý nápad. Inori je síce pekná (ba priam peknučká a My Dearest je naozaj krásna pieseň), ale jej pozícia mučeníčky dej nikam neposúva. Ostatné postavy? Nikto, kto by mi bol vyslovene sympatický. Teda, možno na jednu výnimku, ale o tú sa scenár "postaral" úplne klasicky americky: bezhlavo, klišoidne, zle. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že miestni študenti majú namiesto charakterov jednoducho iba komplexy. Návrat kráľa dal nejakú nádej, že to zasa bude aspoň trocha o niečom. Zatiaľ neviem. Musím nazbierať ďalšiu dávku masochizmu.

T is for Temperament (2011) odpad!

T is for trapas :-). Medzi nami, aký zmysel má pridávať takéto veci do databázy? Ešte aj autori sú totálne neznámi...

From I''s: Mó hitocu no nacu no monogatari (2002) (seriál)

Slušný pokus o drámu. Škoda, že sa autorom nepodarilo vydržať v realizme až do konca. Nie že by troška toho paranormálna škodilo. Skôr mám na mysli miestami nadľudské výkony postáv. Retrospektívy mohlo byť pomenej, v závere už mi pripomínala mantru. Možno to však bol zámer. Aj tak stojí za pozretie. Na anime ide o netypicky vážny príbeh.

Candy Boy (2008) (seriál)

Pekné. Zahrialo. Aj bez ponožiek ;-). // Navzdory názvu, v seriáli sa neobjaví jediný chalan. // Aj bonusy sú fajn.