Stella džogakuin kótóka C3 bu (2013) (seriál)

Chcel som si pozrieť nejakú oddychovku. A zo začiatku to aj vyzeralo celkom dobre. Lenže zrazu niekto nadobudol pocit, že slušná komédia je málo. A tak nám z hlavnej hrdinky, nesmelej dievčinky s čerstvo objavenou láskou k bojovým hrám, spravili cez noc sebeckú mrchu na pokraji nervového zrútenia. Ja mať takú kamarátku, tak sa budem tešiť že mi zmizla z dohľadu. Ono sa to síce nejako utrasie, ale prežiť tie psycho časti, to bol ten pravý survival ;-). Posledný diel pôsobí ako bonus (trocha ecchi na zničené nervy nezaškodí :o)) a keby bol aj zvyšok v tom štýle, vôbec by som sa nehneval.

Black Bullet (2014) (seriál)

Nespravodlivé utrpenie bojovných malých dievčatiek, ktoré napriek nenávisti väčšiny normálnych ľudí aj ďalej obetavo zachraňujú svet ma nenechalo ľahostajným. Ale vypestovať si vzťah k postavám je ťažké. Pretože aj dospelí ľudia v príbehu sa správajú často ako malé deti. Neznášam hysterických chlapov ;-). Celé je to trocha uponáhľané, zmeny motivácie postáv sa strácajú a tak neviem prečo mám zrazu bojovať po boku s niekým čo ma chcel ešte nedávno zabiť. Dilema medzi loli komédiou a hustým postapo sci-fi neriešiteľná, no niečo z toho tam bolo navyše. Radšej robiť jednu vec poriadne, ako dve napoly.

Sidonia no kiši (2014) (seriál)

Zápletka a atmosféra veľmi fajn. Sem tam silný moment, aj prekvapenie či dilema. Ale celkový dojem mi pokazili logické hlúposti v jednoduchých veciach. Či už stavba kozmickej lode, taktika boja alebo neprirodzené reakcie niektorých postáv. Utrpenie za každú cenu nie je môj štýl, takže hlavný hrdina veľmi neboduje. Zaujala Hoshijiro 2 (z vedeckého hľadiska ;-)), takže napriek všetkým mínusom pokračovanie si nájdem.

Oní-čan dakedo ai sae areba kankei nai jo ne! (2012) (seriál)

Ecchi a nič len ecchi. Sestrička mala nejaký čudný kukuč, ale časom som si zvykol. V podstate také trocha menej ukecané Seitokai no Ichizon v zľahka zmenenom garde. A, na moje veľké prekvapenie, s pointou. Najviac fantázie ale autori asi investovali do dvojzmyselného openingu ;-).

Golden Time (2013) (seriál)

Kompromisné hodnotenie, pretože bola dlhá pasáž, kde to nebezpečne pripomínalo jeden juhokórejský doják a to som škrabal omietku ;-). Ale akotak zachránené na poslednú chvíľu. Komická časť lepšia ako dramatická. Nanešťastie celé to stálo na zbytočnom tajomstve, zakrytom nezmyselnými klamstvami. Dôsledkom toho je, že scenár núti inak celkom milé postavy konať proti zdravému rozumu a ich charakteru. Výsledok je potom obludne neprirodzený a najnormálnejšou postavou sa vďaka tomu stáva neodbytná stíhačka ;-). // PS: Ten most by neskolaudovali ani u nás po dvoch demižónoch borovičky. Zábradlie po kolená, kto to kedy videl. A čo teda s tým skútrom prosím?

Panty & Stocking with Garterbelt (2010) (seriál)

Prežil som približne osem minút, vrátane úvodných titulkov. Naozaj netuším na čo by som sa tam mal pozerať. Asi na pingpong so zeleným psíkom, predpokladám. To bola tuším najdlhšia scéna. A potom kľučkovanie ružového auta. Áno, to je tiež neskutočne vtipné, hihi, jasličkári sa museli za plienky chytať ;-). Graficky niečo ako ten pes s deravým zubom na CN, obsahovo vypláchnuté do bezvedomia. Pustím si, keď začnem počúvať Senzus ;-). A dovtedy sa budem tváriť, že som o tom ani nepočul. Aj tých pár minút hodnotím ako stratu času.

Oda Nobunaga no jabó (2012) (seriál)

Keď sa na začiatku zbehla celá tá škôlka, mal som vážne obavy, že sa to zle skončí. Ale, našťastie, dievčatká neboli zneužité na lacné ftípky v štýle Moetan. Seriál sa rozbieha bez zbytočného úvodu, drží si tempo až do konca a pri tom množstve akcie (ktorá sa dala očakávať) by som naozaj netipoval, že to bude až také dojímavé. Nemyslím úplný záver. Tam už je príprava na ďalšiu sériu... ktorá dúfam bude skôr, ako Oda Nobuna dotiahne svoju alternatívnu minulosť až do dnešných čias. Keby školské osnovy boli robené takýmto štýlom, by som sa hádam na dejepis aj tešil. Vo svojej alternatívnej minulosti, prirodzene ;-). // PS: Pružné brnenie je ozajstným dôkazom toho, že stredovekí japonskí kováči boli úplne iný level ako zvyšok sveta :-).

Ókami to kóšinrjó - Season 2 (2009) (série)

Po dejovej stránke seriál skĺzol do štandardu, už tam nie je toľko prekvapení a skrytá sila vlčice zostala úplne nevyužitá. Záver klasicky neurčitý, no ako čítam tak predloha tu zďaleka nekončí, čiže toto nie je výčitka, iba konštatovanie. Ale: ONA je jednoducho úžasná! Povahou a vystupovaním asi najreálnejšia anime postava akú som doteraz spoznal. Určite najprirodzenejšia bohyňa široko-ďaleko. A niekedy urobí také oči, že by som si ju najradšej hneď zobral domov. Už len takú niekde naozaj stretnúť. Doki-doki suru :-)

Ókami to kóšinrjó - Season 1 (2008) (série)

Hmm, celý čas hľadám dračicu, aby som nakoniec zistil že aj vlčici sa oplatí pozrieť na zúbky ;-). Veľmi zlatá postavička s príjemným štýlom humoru. Prekáračky ma bavili veľmi. Záver už príliš nie, ale napriek tomu pozeralo sa to samo, takže bez váhania pokračujem ďalšou sériou. Hmm2 (:-)): Vraj keby nemala chvost... Aj s chvostom je super, a ten chvost je super aj sám osebe ;-)