School Rumble Sangakki (2008)

Tak nič, stále žiadny záver. A už to vyzeralo celkom nádejne. Pritom rozhodovanie sa Harimu medzi Yakumo a Sawachikou (pardón, Eri) mohlo byť veeeľmi zaujímavé. Ale to iba ako príklad ;-).

School Rumble - Nigakki (2006) (série)

Tu už by som výrazne škrtal. Nemám nič proti absurdnému humoru, naopak, ale častí ktoré nijako s ničím nesúvisia bolo na mňa príliš. Seriál si nepredstavujem ako sadu bonusových epizód. Radšej by som bol, keby sme sa dejovo niekam posunuli. Napríklad keby sa Sawachika vydala ;-). Alebo čokoľvek. A vyvažovať otravnosť Tenmy pridaním ďalších zbytočných postáv, desu.. Nie práve šťastný nápad. Prezradím pointu keď poviem že..? Tak radšej nepoviem. // PS: Yakumo je tá najsladšia zlá čarodejnica akú si dokážem predstaviť. Som zakliaty :-).

School Rumble (2004) (seriál)

Prakticky ktorákoľvek slečna by bola lepšia voľba ako Tenma, ale Harima usilovne dokazuje, že láska je naozaj slepá. Málokedy je hlavná ženská postava tak zbytočná ako v tomto seriáli. Zvlášť keď má takú milú sestru :-).

Casshern Sins (2008) (seriál)

Vyhodnotiť nesmrteľnosť ako neschopnosť zomrieť, to je naozaj čosi :-). A ako pozerám komentáre, nie som jediný, komu to pripomenulo Malého princa. Pravda, s trochou (robotickej?) krvi a depresie navyše. Ale bolo to zaujímavé.. kým sa na scéne neobjavila Luna. Legenda ďaleko predbehla "skutočnosť". A nakoniec sme sa opäť ocitli na ceste, ktorá nevedie nikam. Atmosféru a nápad to však malo.

Šinsekai jori (2012) (seriál)

Nebyť toho strihu.. o desať rokov neskôr... Desať rokov ignorácie dôležitých faktov a zrazu prekvapenie? Toto tvorcom neodpustím. Že sú ľudia svine je všeobecne známe. A že sú svine aj potkany, tak to zas nie je až taký šok. S postavami som sa nezžil, takže to celé prešlo nejako mimo mňa. Záver príliš afektovaný aby spravil dojem. Zostáva overiť, ako je to chromozómami pri olivách. Inak neviem. Mimochodom, nie je jednoduchšie priamo bojovať proti zločincom vlastného druhu, ako vymýšľať príšerne komplikovaný systém neprirodzeného výberu a vraždiť vlastné deti len preto, aby sme boli proti zlu bezbranní? Argument, že inkvizícia je osvietenejšia ako polícia neberiem.

Labyrint: Útěk (2014)

Takže to máme Kocku splacatenú do 2D, skautský tábor pre mierne pokročilých kombinovaný so záhradou psychiatrického rehabilitačného ústavu, zaprášené kulisy z Indyho Jonesa a voľne pobehujúce náhradné diely z nejakej steampunkovej ZOO. Veľký zmysel to nedáva. Namiesto rafinovanej zápletky vychádza zlátanina, ktorej záver nasadí korunu. Ak bude pokračovanie (pretože je to rozohraté na ďalší level v inom dungeone), budú mať tvorcovia naozaj čo robiť, aby sa z toho nejako rozumne vysekali. Ak sa o to vôbec mienia pokúsiť. PS: (Pozor, spoiler!) Že si väčšina postáv nezaslúži prežiť je zrejmé najmä zo scény, keď sa medzi chlapmi po troch rokoch zjaví celkom fešná žienka. A oni sa rozhodnú ju obetovať potvorám v bludisku... No magori ;-).

Higaši no Eden gekidžóban: Paradise Lost (2010)

No, kvôli tomuto bolo treba vydržať predchádzajúci film ;-). Z toho by sa dali nastrihať povedzme tri seriálové epizódy, lenže pointa vychádza príliš obyčajná v porovnaní so zápletkou. Jednoduchá, naivná a nič neriešiaca. Krutosť hodnotenia zodpovedá veľkosti sklamania.

Higaši no Eden gekidžóban: The King of Eden (2009)

Troška deja vu zo seriálu a veeeľmi pomalé pokračovanie. Celý dej by sa zmestil do jednej epizódy a aj o tej uvažujem, že by som ju asi bez výčitiek vystrihol. Posun v deji takmer žiadny.

Higaši no Eden (2009) (seriál)

Má to málo častí, a v tých sa stihne iba nahodiť (vcelku zaujímavá) zápletka. Pravda, je tam nejaká tá akcia aj snaha o finále, ale príde mi to ako predčasne ukončené. Najväčší problém pre mňa je psychológia postáv, ktorá chvíľami kríva na všetky nohy. Bez filmového pokračovania nemá veľmi zmysel to pozerať. Ale teda nebudem predbiehať.