Jmenuji se Sam (2001)

Sam možná není tak skvěle zahraný jako Rain Man, ani není tak dokonalý jako Forrest ale mě se na něm něco moc libilo. Pochopil jsem, že se snaží vyvolávat co nejvíce emocí, ale i tohle podlejzání divákovi mu musím odpustit. Herecky exceluje Sean Penn a při silných momentech mu to všechno věříte. Vím že je to prvoplánový film, ale nějakým zvlástním způsobem se povedl a mě se prostě líbil.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Nenápadný film, který se neohání žadným velkým tématem, a přesto tak krásný? Na tom musí mít zásluhu dobře odvedená práce od všech, kdo se na filmu podíleli. Režie a výkony hlavních postav pozvedají tento film mezi absolutní elitu. Od Robina Williamse se to čekalo, ale mladí herci září všichni a rozehrávají drama, které vrcholí několika silnými momenty a nenechá vás v klidu, protože vyjadřují myšlenky filmu.

Nadaný žák (1998)

Další k dokonalosti dovedená adaptace povídky Stephena Kinga. Film jsem viděl až po přečtení předlohy, a proto jsem byl skeptický a podvědomě hledal chyby a nedostatky. Jenže ono toho moc ke hledání nebylo, film si vzal nejdůležitější momenety a rozjel dechberouci lavinu příběhu která se nezaství až do nádherně vystavěného konce, který je možná ještě děsivější než v knize. P.S. Ian McKellen v uniformě, kdo se nebál? A Jan Tříska jako třešnička na dortu:)

Snídaně na Plutu (2005)

Film o irském transsexuálovi, s příjemným obsazením a navíc někým přirovnaný k Forrestovi? Tak takový film musí být zajímavý. Skvělý výkon v hlavní roli je pro takovýto film stěžejní a Cillian Murphy takový výkon podává. Co jiného říci na adresu chlápka, který je na konci pěkná ženská? Tím vzniká velmi milý snímek, který sice není dokonalý, ale zase pobaví a potěší a to má ještě jeden trumf v rukávu, skvělý soundtrack tak typický pro filmy z ostrovů.

Billy Elliot (2000)

Možná jsem cynik, ale na víc jak 4* to nebylo ani náhodou. Už od první hodiny baletu jsem věděl jak to dopadne a děj tímto směrem poměrně přímočaře postupoval, přes několik silnějších momentů se dostává do citově vydírajícího finále, které na mě prostě takový dojem neudělalo. Ale i přesto krásný snímek, který stojí za to vidět protože na někoho může plně zapůsobit a to bude asi bomba.

Bio Ráj (1988)

Nejen kvalitou ale hlavně tématem povinná četba pro všechny uživatele csfd. Co může být lepší než se s láskou k filmu, dívat na film o lásce k filmu a jednom starému kinu? Základ příběhu tvoří vztah starého promítače a jeho nástupce, ale nějaká kinematografie na nás čeká na každém kroku a tvoří atmosféru, ze které vás nepustí až do závěrečných titulků.

Vincent (1982)

Říkal jsem si, jak může být nejlepší film Tima Burtna nějaký kraťas z počátků jeho kariéry. Ale pak sem ho viděl...nemůžeme ho srovnávat s plnohodnotnýmy filmy, ale na tomhle dílku je mistrovské uplně všechno. Nejdokonalejší je vyprávění veršovaného děje hororovým hlasem Vincenta Price a několik výborných vtipných narážek na hororová témata. Perfektní večerníček pro dospělé, víc takových...

O myších a lidech (1992)

Jedna z nejlepších adaptací knihy co znám. Na to, že na celý film měl režisér jenom krátkou novelu nikde není nápadně natahován a připadáte si že knížku čtete. Herecké obsazení je velmi přesné a Malkovich je opravdu překvapení. Na začátku sem si říkal, že je křečovitý a nedokáže zahrát hodnýho retarda, ale při scéně kdy mu Curley rozmlátí ksicht a on mu rozmačká ruku sem byl opravdu přesvědčen, že jeho obsazení film vyneslo na příčky nejvyšší.