Hoax (2019)

Já vím, že to moc neznamená, ale tohle je z těch lepších bigfoot filmů. Evidentně byly nějaký prostředky alespoň na skvadru herců. Na efekty bohužel klasicky ne. Film trochu prasí dohromady žánry a ... No nebudu to spoilovat. Mimochodem film není Found Footage.

The VelociPastor (2017)

Celkem z toho kluci vyvařili co šlo, ale žádný zázrak to taky není. Film nahodí trochu "meta" rovinu, ale nevydojí ji natolik, aby to byl kult.

Aliens: Zone of Silence (2017)

Nic moc Found footage, kde bohužel nefunguje napětí a když má přijít gradace... Tak nějak jsem čekal přeci jen více. Herečka v klidu, zato její brácha a jeho fella jsou teda ochotníci nejhrubšího zrna. Čili dvě věci co můžou udělat celý FF, tedy chemie a napětí, tady prostě nejsou.

Bigfoot Country (2017) odpad!

Každá scéna jiná hlasitost, kamera (hlavně ze začátku) úplně na pizzu, herci bohužel taky nic. No chlupáč tam celkem je - jakože je sem tam vidět šmouha. Plusem je, že se toho většina odehrává ve dne. I pokud máte slabost pro ultra budget horory tak tohle klidně vynechte, protože kvůli pár wtf scénám a hezkému gradingu to nemá smysl.

James May: Náš člověk v... - Japonsku (2020) (série)

Byl to od Amazonu (nejistý) experiment? Vezmeme hvězdu končící éry automobilové show (kolegové budou mít taky šanci a na orangutanovo farmaření jsem celkem zvědav - ještě větší skok než k bedekru) a uvidíme jestli to sama utáhne a vydá to na sérii? Podle mě to vyšlo celkem dobře. Cestopisu trochu chybí nějaká celková vize, ale James May je sympatický Brit a nemá v hlavě nasráno. A tak vznikla uvolněná, pozitivní, svižná ale také nesoustředěná a ve střižně "zachraňovaná" (?) cesta Japonskem.

Deadtectives (2018)

Nečekal jsem moc, od hororo-komedie, tedy pro mne vyčpělého žánru, ale deadtectives se ukázali jako pěkná hříčka na haunting tématiku. Dovoluji si tvrdit, že film divákovi dokonce představuje celkem originální kousky. Když už si myslíte, že víte co a jak... Tak se to ubere jinam. Rozhodně jedna z lepších variací na vraždící dům. "Spoiler" Nakonec možná důstojný origin nějakých alternativních ghost busters?

Contratiempo (2016)

Do sebe zahleděný antihrdina a stejně tak bohužel i samotný film

Město podivínů (2018)

Nejpromrhanější potenciál desetiletí? No to asi ne , ale pro mě je to teda na vrcholu pomyslného žebříčku. Dobrý nápad - každá originální variace na superhrdiny je vítána. Ale tohle je nesnesitelně uřvaný, plný natahovaného debilního chování postav a k tomu pořádná dávka jakože dobra a zla. A k čemu to

Drtivý dopad (1998)

Nefunkční postavy, ale jinak se to dá vidět.