Dywizjon 303 (2018)

Děravý scénář a debilní střih. Vlastně to postrádá nějakou hlavní dějovou linku. Pozitivum je, že díky kostýmům, autům a hlavně letadlům se na to pěkně dívá. Druhý film v krátké době, který vykresluje Josefa Františka jako při nejmenším podivína (Hurricane (2018) Kryštov Hádek). Asi chtěli Poláci napravit hrůzu jménem "Hurricane: Squadron 303", ale nepovedlo se to ani jim. Kvalitu Tmavomodrého světa nedosahuje zdaleka ani jeden.

Rapl - Operace Ofsajd (2019) (epizoda)

Jednoznačně nejslabší díl. Tohle si tento seriál nezaslouží. A herectví pana Duchoslava????

Švýcarák (2016)

V půlce filmu jsem si musel jít udělat svařák. Nepomohlo to a i druhou polovinu filmu jsem protrpěl...

Modré uniformy (1970)

Aby se takhle ukazovali vojáci ve westernu z roku 1970 je hodně revoluční a závěrečná scéna je opravdu brutální. Akorát jsem nepochopil, proč se ve filmu mluví o bitvě na Little Bighornu, když se odehrála až dvanáct let po masakru na Sand Creeku.

Zulu (2013)

Trochu jiný konec než v knížce, sem tam změna jmen postav, vynechány největší brutality, ale jinak povedená adaptace na plátno.

Hurikán (2018)

Smutné, když musím říct, že lépe je natočená 50 let stará Bitva o Británii. Letecké souboje jsou asi největším utrpením filmu. A to zdvořile pomíjím, že jsou celé animované a ještě ne dobře. A Josef František je tam vyobrazen jako největší hňup v okolí :-( Mizerný scénář a téměř amatérské herecké výkony.