Zelená míle (1999)

Tak tenhle film je moje srdcová záležitost. Příběh o dvou mužích, z nichž jeden byl zatčen za něco, co neudělal, a druhý ač vědel, že je nevinný, musel ho popravit a žít s tím po celý zbytek života, který je tak nekonečně dlouhý... Do role Johna Coffey opravdu nemohli najít nikoho lepšího než Michaela Clarka Duncana, protože s tímhle hercem musí každý jednoduše sympatizovat. Divák mu drží palce až do konce, i když ví, že je to vlastně marné. Je tu spousta dojímavých scén. Taky vedlejší linie s myškou nebo s protivným Percym nemají chybu. Tenhle film je hodně dobře natočenej a pokaždé, když ho vidím, tak prostě musím na konci brečet, což se teda u filmů moc nestává, ale tady to opravdu nejde jinak....

Andělská tvář (2001)

Na české poměry hodně působivě natočený film. Skvělé kostými a natáčelo se v krásné krajině a konec přinesl zajímavé překvapení.

Trhala fialky dynamitem (1992)

Helena Růžičková byla skvělá herečka, jak dokazuje i tady. A myslím že už i ten samotný název filmu si zaslouží palec nahoru =)

Slunce, seno, jahody (1983)

Česká filmová klasika. Už jsem tenhle film viděla snad sotkrát a pořád se u toho směju jak blázen.

Byl jednou jeden polda (1995)

Major Majsner, patolog Slavíček, promovaný psycholog magistr Jiřina Kudláková a jejich skvělé hlášky a scénky už snad zlidověly. Při téhle komedii se snad nikdo nemůže nudit, a když jo, tak asi nemá smysl pro humor...

Columbo (1971) (seriál)

Asi jedniná detektivka, kde se divák hned na začátku dozví, kdo je vrah. Columbo je sympaťák a to jak se tváří, že je vrahův nejlepší kamarád dokud ho neuvědčí, je opravdu geniální.

Kachorra (2002) (seriál)

Nějakou tu telenovelu svého času sledoval asi každý, když toho byla plná televize. Ovšem myslím, že tahle jediná za něco stála. Ano přiznám se, že jsem ji sledovala a že se mi líbila. Nebylo to totiž jenom ten miluje tu a ta miluje toho, ale taky dost dobrá prdlá komedie!

Ztraceni (2004) (seriál)

První a druhá série byly naprosto skvělé. Tajemno a záhady, o kterých si člověk myslel, že se časem vyřeší. Ovšem tvůrci spíš přidávají další a větší v domnění, že tak diváci zapomenou na ty předešlé a už se na ně nebudou ptát. Trojka už začala trošku upadat a celá čtvrtá série byla totálně uhozená a celkem nudná. Dívala jsem se na to jenom proto, abych věděla, jak to dopadne, ale úroveň seriálu opravdu o hodně klesla. Bohužel musím seriál hodnotit jako celek, takže mi tím pádem nezbývá než dát tři hvězdičky... doufám, že v pětce přijdou tvůrci s něčím lepším...

4400 (2004) (seriál)

První dvě série byly skvělé, pak už to začala být dost nuda a seriál jsem dokoukala jenom ze setrvačnosti, abych zjistila, jak to vlastně dopadne. I když nápad byl dobrý, tak se to pak tak nějak ustrnulo a nakonec je z toho jenom slabý odvar Hrdinů.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Ano, je to neuvěřitelné. Ano, je to bláznivé. Ano, je to přímo uhozené. Ale já se vždycky celých 30 minut válím smíchy. Přestřelky mezi Nilesem a CC nemají chybu a Franina matka, to je taková třešnička - no spíš třešeň - na dortu. :)