Muž na laně (2015)

Shlédnuto naprosto bez očekávání. Neplánovaně jsem byl unešen a vtažen do Petitova týmu a byl u toho. Profesorská a cíleně manipulativní filmařina výborné úrovně. Čtvrtá hvězda za úžasného Bena Kingsleyho.

Kovbojové a vetřelci (2011)

James Bond v kovbojských hadrech, se scifi HW na pazouře, kosí ufony za zdatné sekundace věkem ztvrdlého Indiho.

Dunkerk (2017)

Výborná svírající atmosféra a skvělé záběry tématu, které jsem nevnímal pro film jako úplně vhodné. Hudba je místy strhující a místy je to nadstavba zvuku, kde se divím, že mi nezačalo škubat oko. Komplikovaná struktura s různými časovými osami spěje k vyvrcholení a přidává dramatičnost jinak negradujícímu Britskému útěku s holou prdelí. Překvapivě film nepotřebuje vyhřezlé vnitřnosti, utržené končetiny, litry krve ani tváře Němců. Smekám před Tomem, který většinu filmu odehrál jen svým párem očí. Technické doporučení: rozhodně shlédnout v IMAXu, film je promítán na analogové promítačce 70mm, která je jediná v kontinentální Evropě, rozlišení je o míle dál, než běžný digitál. Plátno je využito od stropu až někam hluboko dolů pod první řadu, je to opravdu vizuální zažítek. Tato technologie se využívá jen jednou za několik let, tak je toto zároveň kinofilním svátek.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Dobrá filmařina, neustálý zlověstný pocit a velmi znepokojivý hudební motiv, který mě fakt uhranul.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Tohle u mě vyvolává pobavený úškleb a ani Walken to nezachránil..

Chappie (2015)

Číslo 5, teda 22, žije v Johannesburgským ghettu. Má to dost chyb. Robotí továrna je zabezpečená méně, než skladka v Čechách. To bylo až naivně debilní. Chudáci jihoafričani, po eMZáckým ghettu v Districtu mají další betonový. V první půlce jsem nechápal, jestli to není parodie. Ale v druhé půlce mi přišli postavy vtipně zábavné a začal jsem si to užívat. Sranda ghetto pohádka.

Špion, který mě miloval (1977)

Asi nejlepší Moorova Bondovka. Svět ohrožen lodí požírající atomové ponorky. A hlavně zaporák čelisti, Moonrakeru zvaný Zub. Bohužel Moore už začíná být toporný (v dalších svých bondovkách je už tragicky toporný).:-)

Moonraker (1979)

Tak tohle parodické vesmírné drama mě dost zklamalo.