Iron Man 3 (2013)

A je to tu .. vrchol května s Robertem Downeyem Juniorem v roli ocelového muže, neznám důvody skupinového šílenství v nadhodnocení tohoto filmu ale zklamu vás, mě to nenadchlo, jak asi mělo. .Příběh to držel nad vodou, ale ta megalomanská akčnost byla až nepříjemná, tím nechci naznačit, že by mi neseděli akční snímky, spíše bych to nazval "čirá přehnanost" .. ano toho tu byla kupa. Rozhodně jednička byla ve všech směrech povedenější, je sice pěkné, že technicky byl film zvládnut ale i tak 3D v IMAXU zaostává k mé představě.

TýTý 2012 (2013) (pořad)

všichni stojí za prd .. ale 3ípa mám rád

Hledá se prezident (2013)

Naprosto vyrovnaný dokument, měl jsem původně obavy, co se týče populistického režizéra ale nakonec tam udělal ze všech blbce :D

Pablo Escobar: Kokainový král (1998) (TV film)

výborný dokument o králi Kolumbie, který byl více než justice, vláda a dokonce i kolumbijská armáda.. Pablo se z pouličního zlodějíčka vyšplhal až na vrchol. Dá se s klidem říci, že to byl nejúspěšnější darebák všech dob, jeho miliardové obraty ho v jeden čas posunuly na 7. místo nejbohatšího člověka planety. Hodně pomáhal chudým, ale také zabíjel nevinné a podezřelý, co mu fušovali do kšeftu. 80% koksu po státech patřilo jeho kartelu, taky si vysloužil přezdívku kokainový Král... Mimo jiné bych rád dodal, že jeho postava hrála i ve filmu Blow s Johnny Deppem . . :)

Carlitova cesta (1993)

Po deseti letech od filmu Scarface se zas sešli De Palma s Al Pacinem a dopadlo to skvěle. 94%

Pád Třetí říše (2004)

Epické strhující dílo od Olivera Hirschbiegela, Burno Ganz ve své roli zazářil, jako skuteční Adolf .. jeho grimasy pohyby a i mluva, to bylo něco úžasného, rozhodně je zapotřebí se dívat na originál, přeci jenom ta němčina k tomu sedí více než jakýkoliv dabing. Film je spíše natočen jako drama o Hitlerovi, kde se ukazují i jeho kladné stránky a dokonce může vyvolat lítost nad jeho koncem. Povedlo se natočit opravdu skvělou ilustraci Hitlerovi psychiky před pádem Berlína. 90%

Jumanji (1995)

Málo kdy člověk vidí film co by obsahoval žánry rodinný a thriller u Jumanji to ale je. Bavil jsem se hodně u tohoto filmu, jeden z těch dětských filmů co v paměti zůstane na furt ... 90ˇ%

Lovci nacistů (2010) (seriál)

Některé díly jsou obzvlášť zajímavé, co však se tvůrcům moc nepovedlo, je často se opakující záběry. Viděl jsem asi 10-11 dílů a takových 15 minut se člověk dívá zas na záběry, které už viděl a po těch všech dokumentů co jsem viděl, bych rád uvítal nové záběry z WWII, kterých je furt dost. Nejlepší díl je asi s Andělem smrti "Mengelem" .. a o Hermanu Goeringovi. Jewish Simon Wiesenthal, jak začal spolupracovat s Mossadem .. tak to hledání šlo lépe, než když byl na volné noze, podporován financemi většiny židů co se stali oběti Himmlerovi genocidy. Viděno na YT 70%

Lovci hlav (2011)

Člověk nestačí zírat, nad dějem. Film, který vás neodtrhne od křesla. Bože, to musím vidět znovu .. uhhh no ... tak trochu jsem se vydýchal a mohu pokračovat, Kriste to byla dávka, jak pro feťáka skvělých filmů . . . Je to ten druh filmu kde od začátku až do konce nevíte vůbec nic. Aksel Hennie je opravdu skvělý herec, během jednoho filmu se dostal snad do všech krizových situací ... čisté sako měl asi jen prvních pár minut. . . Můj názor je ten, že se tento film dostane do Top 300 v brzké době, k dnešnímu dni má 82%, věřím v vzestup !!!! 100%