• Válečný

The Real Heroes of Telemark (2003) (TV film)

Někde jsem četl, že Jeremy Clarkson (v podstatě všichni tři) má nejlepší práci na světě. Pokud se jedná o show, tak asi určitě ano. Ale po zhlédnutí The Real Heroes of Telemark má v tomto prvenství Ray Mears. TRHoT je krásnou ukázkou vzdání holdu hrdinům, zájmu a prezentace historie, umění přežití a lásky k přírodě, a v neposlední řadě neuvěřitelného dobrodružství. Děkuji za výjimečný zážitek.

Temný rytíř povstal (2012)

Asi jsem byl, dle celkového hodnocení a komentářů, na jiném filmu. Ten můj byl zbytečný, nevyužitý, vykradený a bohužel i v některých fázích k smíchu. K DK a BB bych se klidně i modlil a na DKR jsem se těšil jako prcek na Vánoce. Bohužel DKR mě připadlo nehorázně odfláknuté a vnucené někam, kam by toto trio nemělo patřit. Nepamatuji se, kdy se mě naposled stalo, že jsem se v kině díval na hodinky, či že bych měl dokonce chuť v půli filmu odejít domů. Pár dní jsem nad tím uvažoval a rozhodl se jít do kina znova. Prozření se nekonalo **

Stíhači Red Tails (2012) odpad!

Totální výsměch všemu svatému. Měla by se sestavit komise, která by takovéto "počiny" pálila, aby se nedaly šířit dále. Původně jsem se na tento film trošku těšil, i když nechápu proč vlastně vznikl, ale to co mě čekalo se nedá považovat ani za parodii či špatný vtip.

Speciální jednotka (2011)

Ano spoustu věcí mohli udělat jinak, některé se jim nepovedly a pár jich měli raději vystřihnout. Když se ale podíváme jaké filmy "v oboru" získaly i Oscara, tak tento počin je o ligu výše. Kdo chce supermany, akční nářez a plnou porci patosu, tak ten tohle nejspíše přepne. Ten kdo je ale ochoten prominout pár uklouznutí, tak se bude příjemně bavit u této důstojné kondolence věnované SF Francie. 4 až 4,5 z 5*